YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstanbul Otogarı’nda ikiz ve sahte plakalı araca el konuldu
İstanbul Otogarı’nda ikiz ve sahte plakalı araca el konuldu
02 Nisan 2016 23:27
Bayrampaşa Büyük İstanbul Otogarı’nda uygulama yapan polis, ikiz plakalı ticari bir taksiye el koydu.

Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlığı Büro Amirliği ekipleri, Büyük İstanbul Otogarı’nda yaptıkları uygulama sırasında plakasından şüphelendikleri ticari bir taksiyi durdurdu. 

Plakayı inceleyen ekipler, ruhsat üzerinden araç sahibi Şakir Şanlı ile irtibata geçti. Ancak ruhsatta adı geçen şahıs, başka bir ilçede kendi taksisinde çalıştığını söyledi. Bunun üzerine durumu fark eden ekipler, otogarda durdurulan araca el koyarak araç sürücüsü Kadir Masatlı ile aracı çalıştıran Ziya Masatlı’yı gözaltına aldı. 

Ruhsatta adı geçen gerçek ticari taksi sahibini de emniyete çağıran ekipler her iki araç üzerinde detaylı bir inceleme başlattı. Yapılan tespitlerde aynı marka ve modeldeki araçlardan birine ikiz plaka uygulandığını belirledi. Emniyette ifadesi alınan ikiz plakalı aracın sürücüsü Kadir Masatlı serbest bırakılırken aracı çalıştıran Ziya Masatlı sorguya alındı.

“PLAKALARI ÇAKMA YAPIYORLAR, BİZE DE CEZALAR GELİYOR”

Emniyete gelerek bilgi alan ticari taksi sahibi Şakir Şanlı, “Tüm emniyet teşkilatımıza teşekkür ederiz. Çift plaka olayını ortaya çıkaran ekiplere teşekkür ediyoruz. Çift plakalı araçlar bizi çok mağdur ediyorlar. 

Plakaları çakma yapıyorlar, bize de cezalar geliyor. Bir sürü sıkıntı yaşıyoruz. O yüzden bu çalışmaların devam ettirilmesini istiyoruz” diye konuştu.

Emniyet otoparkına çekilen ikiz plakalı araçlar marka ve modellerinin yanı sıra plakalarının da aynı olduğu gözlendi. Öte yandan, gözaltına alınan şüphelinin yarın adliyeye sevk edileceği bildirildi. 


İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler