YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstanbul merkezli terör operasyonu: 30 gözaltı
İstanbul merkezli terör operasyonu: 30 gözaltı
21 Ocak 2016 15:50
İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele (TEM) Şube Müdürlüğü ekipleri, PKK'ya finansal destek sağladığı belirtilen kişi ve kuruluşlara yönelik İstanbul, Kocaeli ve Muş'ta bulunan 37 adreste eş zamanlı operasyon yaptı.

Operasyona Özel Harekat, Çevik Kuvvet ve Havacılık Şube Müdürlüklerine bağlı polisler de katıldı. Operasyon kapsamında polis ekipleri, İstanbul'da 28, Muş ve Kocaeli'de 2 kişiyi gözaltına aldı.

ARAMA YAPILDI

Operasyon kapsamında adreslerde yapılan aramalarda 60 bin lira nakit para, 1 milyon 250 bin lira değerinde çek, 1 pompalı tüfek ve çok sayıda fişek, 3 kumbara, 1 hesap defteri, çeşitli doküman ve cep telefonları ele geçirildi. Sağlık kontrolünden geçirildikten sonra Vatan Caddesi'nde bulunan Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne getirilen şüpheliler sorguya alındı.

PARA TOPLAMAK İÇİN TEHTİDLE

Emniyet yetkilileri gözaltına alınan şüphelilerin Halkların Demokratik Partisi (HDP), Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) ve Demokratik Bölgeler Partisi (DBP)'de il ve ilçe yönetimlerinde görevli olan, geçmişte görev alan yönetici, sayman gibi kişiler olduğunu belirterek, şüphelilerin KCK adına etkinlik düzenleyip para topladığı ve bazı işyerlerine de tehditle kumbara koyduklarını iddia etti.


DHA

 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler