YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden saldırı açıklaması
İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden saldırı açıklaması
12 Ağustos 2015 23:35
İstanbul Emniyet Müdürlüğü, polis merkezine saldırıya ilişkin, 'Bir takım istihbari bilgilerin istihbarat kurumları arasında paylaşılması noktasında herhangi bir eksiklik söz konusu değildir' dedi.

Sultanbeyli ilçesindeki Fatih Polis Merkezine yönelik saldırıya ilişkin, "bir takım duyum ve istihbari bilgilerin istihbarat kurumları arasında paylaşılması noktasında herhangi bir olumsuzluk ya da eksikliğin söz konusu olmadığı" bildirildi.

İstanbul Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, 10 Ağustos'taki hain saldırıyla ilgili bugün bazı basın yayın organlarında yer alan "eksik istihbarat" başlıklı haberin hiçbir şekilde gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

"Bu bağlamda bir takım duyum ve istihbari bilgilerin istihbarat kurumları arasında paylaşılması noktasında herhangi bir olumsuzluk veya eksiklik söz konusu değildir" ifadelerine yer verilen açıklamada, bir başka kaynaktan elde edilen istihbari bilgi doğrultusunda İstanbul'da alınan tedbirler ve yapılan uygulamaların, Fatih Polis Merkezine yapılan saldırıyla herhangi bir ilgisi bulunmadığı kaydedildi.

Terör saldırısı

Sultanbeyli'de polis merkezine 10 Ağustos'ta bomba yüklü araçla saldırı düzenlenmiş, saldırıda 1 komiser yardımcısı, 2 polis memuru ve 7 vatandaş yaralanmıştı. Olayda aracı kullanan terörist de ölmüştü.

Saldırı sonrasında polis merkezi yakınında önlem alan güvenlik güçlerine de çevreden ateş açılmış, polisin karşılık vermesiyle çıkan çatışmada 2 terörist ölü ele geçirilmişti.

Olayda ağır yaralanan İstanbul Emniyet Müdürlüğü Bomba İnceleme ve İmha Şube Müdürü Beyazıt Çeken, kaldırıldığı Sultanbeyli Devlet Hastanesindeki müdahaleye rağmen şehit olmuştu.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler