YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstanbul deprem son dakika 16 Kasım 2015
İstanbul deprem son dakika 16 Kasım 2015
16 Kasım 2015 18:24
Son dakika haberleri arasında İstanbul'da deprem meydana geldiği bildiriliyor. İstanbul'da 16 Kasım'da meydana gelen depremin son dakika bilgileri neler? Marmara merkezli deprem İstanbul'un bir çok noktasında hissedildi.

İstanbul'da bügun akşam saatlerinde deprem meydana geldi. İstanbul'da meydana gelen depremin son dakika gelişmeleri merak ediliyor. 16 Kasım 2015'te İstanbul'da hissedilen depremden son dakika haberler kanalahaber.com'da.

İstanbul'da hissedilen depremin merkez üssü Marmara denizi... 

AFAD'ın açıklamasında göre; Marmara Denizi'nde bugün (16 Kasım 2015) saat 17.45'te 4.0 büyüklüğünde merkez üssü Marmara denizi olan bir deprem meydana geldi. Deprem İstanbul ve çevresinde hissedildi. Uzmanlar, sık sık  İstanbul'da büyük bir depremin olma ihtimalinden bahsediyorlardı. İstanbul'da bugün (16 Kasım'da) meydana gelen deprem Marmara'da hissedildi. 

İstanbul'da meydana gelen depremin tüm ayrıntıları haberimizde...

Bozağiçi Üniversitesi 4,2 olarak ölçtü:

BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ
KANDİLLİ RASATHANESİ VE DEPREM ARAŞTIRMA ENSTİTÜSÜ (KRDAE)

Tarih                  Saat          Şiddeti         Yer                  

 2015.11.16       17:45:43      4.2  -.-   MARMARA DENIZI    

İSTANBUL'DA DAHA BÜYÜK BİR DEPREMİ TETİKLER Mİ?

İTÜ'den Prof. Dr. Okan Tüysüz "Bu deprem İstanbul'da daha büyük bir depremi tetikler mi?" sorusuna yanıt verdi. NTV canlı yayınına bağlanan Tüysüz, şu bilgileri verdi:
 
DAHA BÜYÜK DEPREM ÜRETMEZ AMA...
 
Büyükçekmece gölünün hemen açıkları. Kuzey Anadolu Fayı'nın Marmara içindeki uzandığı bölgede. Marmara Denizi içinde Kuzey Anadolu Fayı'nda deprem beklediğimiz yerler var. Bu deprem bu fayın deprem üretme potansiyelinde olduğunu gösteriyor. Daha büyük bir depremi tetikleme durumunda değil. Ama izlemek gerekiyor. 
 
Bu tür 4, 4.5 gibi depremler olup arkasından daha küçük depremlerle devam ediyor. Çok önemli bir deprem olmadığı kanaatindeyim.
 
BİR GÜN DAHA BÜYÜK BİR DEPREM OLACAKTIR
 
Ama Marmara Denizi'nde bir gün daha büyük bir deprem olacaktır. Mutlaka depreme karşı hazır olmamız gerekiyor. Bir gün tıpkı bu 4 gibi belki 6, belki 7 daha büyük depremlerle karşılaşacağız. Ama bu 4'lük depremin daha büyük bir deprem üretmesi söz konusu değil. 
 
SOSYAL MEDYADA DEPREM PANİĞİ

Sosyal medyada kısa sürede İstanbul'un çeşitli bölgelerinden kullanıcılar birbirlerine deprem mi oldu diye sorular sormaya başladı. Saat 17:45'te hissedilen depremin özellikle İstanbul'un Avrupa yakasında oldukça şiddetli hissedildiği, gelen ilk yorumlarında kendini belli ediyor. Depremin üzerinden geçen 15 dakikanın ardından Twitter hesaplarından yorum yapan kullanıcıların sayısı şuan itibari ile 1000 kişiyi geçti

 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler