YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstanbul bugün öldü öldü dirildi
İstanbul bugün öldü öldü dirildi
18 Eylül 2010 22:02
Peş peşe bırakılan şüpheli paketler, bomba imha ekibine nefes aldırmadı

Beyoğlu'nda, ikisi tramvay durağı biri de iş hanı olmak üzere aynı anda 3 farklı yere bırakılan şüpheli paketler, polisi alarma geçirdi. Şüpheli paketler nedeniyle tramvay seferleri bir süre durduruldu. Bomba imha ekibi, yaklaşık 40 kilogram ağırlığındaki özel elbisesini çıkarmadan 3 farklı yerdeki paketlere müdahale etti.
      

Kabataş tramvay son durağına bırakıl yeşil renkli poşeti gören vatandaşlar durumu polise bildirdi. Durağa gelen polis, poşet çevresinde önlem aldı. Bu arada durak boşaltıldı, tramvay seferleri de durduruldu. Bomba imha ekipleri, özel kıyafetlerini giyerek poşeti inceledi. Poşetten reçel ve şahsi eşyalar çıktı.
      

Aynı saatlerde Karaköy tramvay durağındaki banka şüpheli bir paket bırakıldı. Paket nedeniyle yine durak boşaltıldı ve tramvay seferleri durduruldu. Kabataş'tan Karaköy'e gelen ve özel kıyafetlerini giyen bomba imha ekipleri, paketi inceledi. Bu paketten de gazete çıktı.
      

Tramvay duraklarındaki şüpheli paketlerden kısa bir süre sonra polise, Şişhane Büyükhendek Caddesi üzerinde ve Neve Şalom Sinagogu'na yaklaşık 30 metre mesafedeki bir iş hanının bodrum katına şüpheli bir kişi tarafından James Bond tipi çanta bırakıldığı yönünde ihbar geldi. Olay yerine gelen polis, iş hanı ve sokaktaki diğer iş yerlerini boşalttı. Şüpheli çantanın boş olduğu anlaşıldı.
      

Üç olayda da şüpheli paketlerin boş çıkması, polise ve vatandaşlara rahat bir nefes aldırdı. Bu arada bomba imha ekibi, yaklaşık 40 kilogram ağırlığındaki özel elbisesini çıkarmadan 3 farklı yerdeki paketlere müdahale etmek zorunda kaldı. CHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler