YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstanbul Boğazı'nda şok eden görüntü
İstanbul Boğazı'ndaki Rumeli Kavağı Mahallesi sakinleri, önceki akşam hiç tanık olmadıkları bir olayla karşılaştı.
İstanbul Boğazı'nda şok eden görüntü
11 Ekim 2013 / 11:05 Güncelleme: 11 Ekim 2013 / 15:12

Ormanın yanıbaşında olmaları nedeniyle mahalle merkezine domuzların inmesine alışkın olan mahalleliler, İstanbul Boğazı'ndan yüzerek Avrupa yakasından Anadolu yakasına geçen domuz sürüsüyle şaşkına döndü.

Muhtar: "Sokak köpeği gibiydiler"

Rumelikavağı Mahallesi Muhtarı Cevdet Bayraktar, yaşadıkları şoku "Sokak köpekleri gibiler. İstedikleri yere sürü olarak odaklanabiliyorlar" cümleleriyle anlattı.

Mahalleye domuz inmesine alışkın olduklarını ancak denizde domuz ilk kez görüldüğünü belirten Bayraktar, "Konuyu avcılık klüpleri ile de görüştük ancak anlam veremediler. Ama ben avlanarak düzeltilebileceğini düşünüyorum" dedi.

"Fok balığı sandık"

Domuzları fark ederek tekneyle yanlarına giden balıkçı Cemal Bağlar ise yaşadıklarını şu sözlerle anlattı: "Akşam saatlerinde denizde bir karartı gördük. Fok balığı zannettik. Tekneyle yanlarına gittiğimizde anneli yavrulu 10 kadar domuz gördük. Ancak dişleri çok keskindi. Yaklaşamadık. Onlar da yüzerek Anadolu Kavağı'ndan karaya çıktılar."

"Bunca yıllık Sarıyerliyiz böyle olay görmedik" 

Çoğunluğu yerlilerden oluşan mahalle sakinleri de herkes gibi şaşkın. Yıllardır aynı mahallede oturan mahalleliler, "Bunca yıllık Sarıyerli'yiz böyle olay görmedik. İnanılacak şey değil." yorumunda bulundu.

Tekirdağ'da da domuz yakalanmıştı

Benzer bir olay 2006 yılında Tekirdağ'ın Şarköy ilçesinde yaşanmıştı. Balık tutmak için denize açılan balıkçılar, kıyıdan 30 metre açıkta yunus sandıkları domuzlarla karşılaşmıştı. Domuzlardan ikisini yakalayan balıkçılar, "Bizler babadan balıkçıyız. Bu güne kadar denizde domuz yakalandığını ne gördük ne de duyduk" demişlerdi.

 

HABERTÜRK

22:09
 // DOKUNMAYIN
Bakıyorum av meraklısı ruh hastaları hemen avlayıp, soyunu kurutalım diyor. Ulan hayvanları bitire bitire, kıyameti getireceksiniz. Ondan sonra vay ayılar bizi yiyyir, vay tavuğlarıma tilki dadandı, vay kurtlar şehire indiiy. Ne biçim insansınız! Bırakın hayvancıklar yaşasın. Hem turizm yönünden görsellik bakımından harika olur. Bu arada bir kurd u öldürüp, elektrik tellerine asan köylüleri de buradan kınıyorum. Bu ne vahşet böyle!...
11 Ekim 2013 22:09
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler