YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İstanbul 549 kamerayla izleniyor
İstanbul 549 kamerayla izleniyor
30 Aralık 2015 14:36
Afet Koordinasyon Merkezi'nde görevli ekipler, Karadeniz'den gelen hava kütlesi ve kuvvetli poyrazın etkisiyle kar yağışının başladığı İstanbul'u, kritik noktalara yerleştirilen 549 kamerayla izliyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı birimler, özellikle şehrin yüksek kesimlerinde görülen kar yağışı nedeniyle Afet Koordinasyon Merkezi'nde (AKOM) çalışmalarına başladı.

Kent, ana arterler, kavşaklar, meydanlar, TEM ve D-100 karayolu gibi önemli noktalara konulan 549 kamerayla AKOM'dan 24 saat izleniyor. Görevliler, trafik yoğunluğu ve kar yağışının olduğu yerlerde, müdahale gereken durumlarda bölgedeki ekipleri uyaracak. Ana arterler, sokaklar ve kritik noktalarda hazır bekletilen ekipler de olumsuzluklara anında müdahale edecek. 

Akşam saatlerinde şiddetini artırarak devam etmesi beklenen kar yağışının 31 Aralık Perşembe günü etkisini daha çok göstereceği tahmin ediliyor.

Depolarda 240 bin 605 ton tuz

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı 5 bin 450 personel, kar yağışının neden olabileceği olumsuzluklara karşı görev yapıyor. Kış şartlarıyla mücadele kapsamında belediyenin depolarında 240 bin 605 ton tuz ve bin 290 ton solüsyon hazır bekletilirken, kavşaklarda da 52 kurtarıcı bulunuyor.

Ana arter ve kavşaklara 25 kilogramlık 40 bin torba tuz bırakılırken, 250 noktaya da 1 tonluk tuz konuldu. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, bin 114 araçla 4 bin kilometrelik yol ağında karla mücadelede edecek. Sokaklardaki evsizler de Zeytinburnu Spor Kompleksi'ne yerleştiriliyor.


AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler