YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İsrail Büyükelçiliği'nde protesto
İsrail Büyükelçiliği'nde protesto
23 Temmuz 2014 01:31
İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırıları, İsrail'in Ankara Büyükelçiliği konutu yakınında toplananlar tarafından protesto edildi.

Aralarında çocuk, kadın ve yaşlıların da bulunduğu çok sayıda kişinin katıldığı protesto gösterisinde, Filistin'in eski Vakıflar Bakanı İsmail Rıdvan da Gazze'ye destek verenlere seslendi.

Tüm dünya devletlerinin Filistin'i yalnız bıraktığını ve işlenen cinayetlere ortaklık ettiğini kaydeden Rıdvan, "Filistin'in aleyhine çalışan bütün dünya devletleri bunun hesabını inşallah verecektir" dedi.

Direnişi sürdüreceklerini kaydeden Rıdvan, şöyle konuştu:

"Sizler İstanbul'daki, Ankara'daki, Türkiye'deki Müslümanlar Filistin'in yanında olduğunuzu gösterdiniz. Sizler Filistinlilerin yanınızda durdurduğunuz müddetçe, Filistin inşallah yenilmeyecek ve muzaffer olacak. Sizin de duruşunuz Gazze'nin çok yakında kurtuluşunun vesilesi olacak. İsrail'in bu yaptıkları bu onurlu duruşumuzu kırmayacak. Bizler yolumuza devam edeceğiz. Allah'ın izniyle İsrail'in başlatmış olduğu bu cinayetler son bulacak."

Slogan atan ve tekbir getiren göstericiler, trafiğe kapatılan yola serdikleri hasırların üzerinde teravih namazı kıldı. Eylem sırasında İsrail bayrağı da yakıldı.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler