YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
IŞİD'den kurtarılan rehineler ailelerine kavuştu
IŞİD'den kurtarılan rehineler ailelerine kavuştu
21 Eylül 2014 08:50
101 gün önce Terör örgütü IŞİD’in Suriye’nin Musul kentindeki Türk Konsolosluğuna saldırması sonucu rehin alınan düzenlenen operasyonla özgürlüklerine kavuşan 49 Konsolosluk çalışanı memleketlerine ve ailelerine kavuştu.

Kırklareli’nde oturan özel harekat polisi olan Yalçın Bakır sabaha karşı memleketine geldi. Ankara’dan özel bir araç ile yola çıkan Yalçın Bakır Gebze İstanbul arasında yol bakım çalışması nedeniyle memleketi Kırklareli'ne sabahın ilk ışıkları ile ulaşabildi. 

Yalçın Bakır’ın kurtulduğunu televizyondan öğrenen Bakır ailesi öğlen saatlerinde Yalçın Bakır ı karşılamak için İstanbul a gittiler. Urfa’dan Ankara’ya havayolu ile gelen Yalçın Bakır Ankara’dan kara yolu ile gittiği İstanbul da yolda Gebze – İstanbul yolu üzerinde yol bakım çalışması nedeniyle ailesi ile gece 03.15 te İstanbul da kavuşabildi.

03.30 da ailesi ile özel bir minibüs ile yola çıkan Yalçın Bakır memleketine girdiğinde meslektaşları tarafında araç konvoyu ile karşılandı. 

Konvoy eşliğinde İstasyon mahallesindeki evine giden Yalçın Bakır’ ı akşam saatlerinden beri hiç uyumadan bekleyen komşuları ellerinde Türk bayrakları ve güllerle yıllardır komşuluk yaptıkları evlatları gibi sevdikleri Yalçın Bakırı sevgi seli ile karşılarken evin girişine “Yuvana Hoş Geldin Yalçın Bakır” yazısı ile karşıladılar. 

Meslektaşları ve komşuları tarafından karşılandı

Özel minibüs ile evine ailesi ve yakınları ile birlikte gelen özel harekat polisi Yalçın Bakır Kırklareli Emniyet Müdürlüğü personeli ve Özel harekat'ta çalışan meslektaşları tarafından çiçeklerle karşılandı.

Çok duygulanan Yalçın Bakır kendisini çiçeklerle karşılayan komşularına “ Çok sağ olun hepinizden Allah razı olsun” dedi.

Komşularını, arkadaşlarını tek tek kucaklayan Yalçın Bakır “  Geldik sevinçliyiz. Teşkilatımızdan Allah razı olsun. Bu gördüğüm manzara benim için yeterli. Vatanımızdayız. Komşularım burada. Orada neler hissettim derseniz, neler hissedebiliriz ki  Kelime ile anlatılmaz. Yaşamak Gerekiyor.  Devletimize güvenimiz her zaman tam oldu. O konuda hiçbir zaman şüphe duymadık. 

Eşi Zehra Bakır ilk karşılaşma anı için “ O anı anlatamıyorum. Çok farklı. Çocuklar babalarına koştu. Güzel bir duygu. Allah bunu bir daha kimseye yaşatmasın. Bu duyguyu yaşamak zorunda kalmasın.Uzun bir süreç oldu. Zor geçti. Sabretmeyi öğrendik. Hayatta çok basit şeyleri takmamayı öğrendik. Sabırla , şükürle bekledik. Mutluyuz. 

Abi Ercan Bakır kardeşine kavuşmayı “ Kardeş demek can demek. 101 gün yoktu. Neler çektik, neler yaşadık Allah ile biz biliyoruz. Artık kavuştuk, tüm özlemimizi gidereceğiz. 
Yalçın Bakır kendisini seven komşuları ve meslektaşları ile hasret giderdikten sonra eşi Zehra, çocukları Esat ve Enes Mert ile birlikte ellerinde Türk bayrakları ile ailesine ve memleketine kavuşmanın sevincini gösterdi. 

 

DHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler