YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
IŞİD en büyük kaybını verdi
IŞİD en büyük kaybını verdi
05 Temmuz 2014 20:08
Irak’ın El-Enbar ilinde güvenlik güçleri ile terör örgütü IŞİD arasında çıkan çatışmalarda 18 IŞİD militanının öldürüldüğü, 11 militanın yaralandığı bildirildi.

Irak’ın El-Enbar ilinde güvenlik güçleri ile terör örgütü Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) militanları arasında çıkan çatışmalarda 22 kişinin yaşamını yitirdiği, 17 kişinin yaralandığı bildirildi.

AA muhabirine açıklama yapan Enbar operasyonlar komutanı Korgeneral Reşid Felih, Enbar’a bağlı el-Felluce ilçesinin doğu ve kuzeyinde ordu birlikleri ile IŞİD arasında yaşanan çatışmalarda 18 militanın öldürüldüğünü, 11 militanın yaralandığını ve IŞİD'e ait 5 aracın yakıldığını belirtti. Felih, çatışmada 3 askerin de yaralandığını ifade etti.

Emniyet kaynaklarından alınan bilgiye göre, Er-Ramadi kentinde IŞİD üyeleri, polis ve Sahve güçlerine ait kontrol noktasına düzenlediği saldırıda 4 polis öldürüldü, 3 Sahve mensubu yaralandı. Olayın ardından yaralıların hastaneye kaldırıldığı kaydedilirken, saldırganların kaçtığı öğrenildi.

Bir süredir çatışmaların ve otorite boşluğunun yaşandığı ülkede, IŞİD’in başını çektiği silahlı gruplar, Musul, Tikrit, Bakuba ve Telafer kentlerinin yanı sıra Enbar'ın El-Kaim, Rave, Aneh, Ratbe ve Hadise ilçelerini ele geçirmiş, çatışmalar yüzünden yaklaşık 1 milyon sivil göç etmek zorunda kalmıştı. Ülkenin çeşitli yerlerinde IŞİD ile güvenlik güçleri arasında çatışmalar sürerken, Irak ordusu, IŞİD'in başını çektiği silahlı grupların kontrolündeki bölgelere hava saldırıları düzenliyor.

20:53
 // İSRAİL ŞAM DEVLETİ KEFERELERİ
Allah bu fasık ve zalimler güruhunu tez zamanda zelil ve perişan eder İnşallah. İslamın enerjisini İsrail'i vurmaması için uğraşan bu azgın gurup, perişan olur İnşallah. Kafa kesenlerin kafası, kopsun İnşallah. Bu da benim iftar duam....
05 Temmuz 2014 20:53
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler