YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşhanında dehşet
İşhanında dehşet
12 Şubat 2010 16:14
Hırsızlar elini kolunu bağladıkları bekçiyi kafasına levyeyle vurarak öldürdü

Fatih'te bir handa bekçilik yapan Mustafa Deniz (68), hırsızlar tarafından başına levyeyle vurularak öldürüldü. Polis, bekçiyi öldürdükten sonra 7 dükkanı soyan hırsızların yakalanması için soruşturma başlattı.
 

Laleli Mimar Kemalettin Mahallesi Ağaççeşmesi Sokak üzerinde bulunan Havuzlu Çarşı isimli hana giren hırsızlar, 13 yıldır bekçilik yaptığı öğrenilen Mustafa Deniz'i (68) kafasına levyeyle vurarak öldürdü. Elleri ve ayaklarını bağladıktan sonra öldürdükleri Deniz'in cesedini tuvalete saklamaya çalıştıkları belirlenen hırsızlar, daha sonra han içerisindeki dükkanlara yöneldi. Hırsızlar, girdikleri 7 dükkandaki kasaları levyeyle açarak boşalttı. Yüklü miktarda para aldıkları belirlenen şahıslar daha sonra kayıplara karıştı.
 

Korkunç cinayet, dükkan sahiplerinin sabah saatlerinde işe gelmesinin ardından ortaya çıktı. Handa işyeri bulunan Sami Can ve gündüz bekçisi, hana geldiklerinde Mustafa Deniz'in cesediyle karşılaştı. Can'ın ihbarı üzerine olay yerine gelen polis, geniş çaplı soruşturma başlattı.
 

Ceset incelemenin ardından Adli Tıp Kurumu'na kaldırılırken, Sami Can, "Bu handa daha önce böyle bir olay yaşanmamıştı. Bekçinin elini kolunu bağlayıp öldürmüşler. Henüz ne kadar para aldıklarını bilemiyoruz" dedi. İHA
 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler