YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşçilerin oturma eylemi bitti
Tekstil işçilerinin başlattığı oturma eylemi sona erdi
İşçilerin oturma eylemi bitti
15 Kasım 2010 / 17:42 Güncelleme: 15 Kasım 2010 / 17:47

Konya'nın Beyşehir ilçesinde bir tekstil fabrikasında birikmiş maaşlarını alamadıkları gerekçesiyle 4 gündür evlerine gitmeyen işçilerin yemekhanede başlattıkları oturma eylemi sona erdi. 
 

Beyşehir ilçe merkezinde faaliyet gösteren ve dünyaca tanınan ünlü markalara üretim yapan bir tekstil fabrikasının 110 çalışanı, Cuma günü mesai bitiminden bu yana işletmeyi terk etmeyerek yemekhanede oturma eylemi başlatmış, eylemi sona erdirmek üzere yürütülen ikna çabaları bugüne kadar sonuç vermemişti.

Fabrikada çalışan tekstil işçilerine bugün öğle saatlerinde gelen 40 bin liralık paranın dağıtılması ve işverenin bayramdan sonra Beyşehir'e gelerek personele kalan bakiye borçlarını ödeyeceğini taahhüt ettiğinin belirtilmesi üzerine işçiler eylemlerine son vererek fabrikadan ayrıldı. 
 

İşçilere alacaklarının bir kısmı fabrika müdürünün odasında tek tek çağrılarak polis nezaretinde dağıtılırken, Beyşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri fabrika önünde olası bir olumsuz gelişmeye karşın olağanüstü güvenlik tedbiri aldı. Yapılan ödemelerin ardından tekstil işçileri eylemlerine son vererek evlerine gitmek üzere fabrikayı terk etti. İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler