YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşçilerin acı sonu
Temizlik için hamur kazanına giren 3 işçi hayatını kaybetti
İşçilerin acı sonu
19 Eylül 2009 / 13:27 Güncelleme: 19 Eylül 2009 / 13:51

İzmir'in Kemalpaşa ilçesinde, çalıştıkları kağıt fabrikasının yaklaşık 4 metre derinliğindeki hamur kazanını temizlemek isteyen 3 işçi, metan gazı zehirlenmesinden hayatını kaybetti. Bir işçinin de ağır yaralandığı olayla ilgili olarak fabrikada görevli 3 yetkili gözaltına alındı.
 

Ölen işçilerden Ramazan Demir (29), evli ve 4 yaşında bir kız çocuğu babasıydı. Yakınları, eşi Tütiye Demir ve kızlarıyla kısa bir süre önce bayram alışverişine çıktığını anlattı. Haydar Koray Güçlü (29) ise 7 yıldır Levent Kağıt Fabrikası'nda çalışıyordu ve iki ay önce Mahser Yüce ile nişanlanmış, evlilik hazırlıkları yapıyordu. Ayhan Çanakçı (26) da henüz bir ay önce baba olmuştu. Üç işçinin evlerinde büyük üzüntü yaşanıyor. İşçilerin cenazeleri, otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı.
 

Metan gazına maruz kalarak Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılan Şükrü Güngör'ün ise sağlık durumunun iyiye gittiği ve hayati tehlikeyi atlattığı belirtildi. Polis, olay sonrası fabrika müdürü, üretim şefi ve vardiya amirini, ifade vermek üzere gözaltına alarak karakola götürdü. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Etiketler:
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler