YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşçi eylemleri 5. gününde
İşçi eylemleri 5. gününde
12 Kasım 2010 22:53
Bir grup işçi belediye binası önünde kendilerini zincirleyerek eylem yaptı

Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları (KARDEMİR) A.Ş'de çalışırken iş akitleri feshedilen bir grup işçi  hafta boyunca yaptıklarını çeşitli eylemlerine bugün  kent merkezindeki belediye ve AK Parti İl Başkanlığı önünde devam etti. Yaklaşan kuban bayramı nedeniyle kurbanlık olduklarını söyleyen işçiler kendilerini zincirleyerek eylem yaptı.
 

Eylemde işçileri CHP İzmir Milletvekili Ahmet Ersin ve CHP Denizli Milletvekili Ali Rıza Ertemur'da ikna etmeye çalıştı.
 

Sürekli kendilerini 'KARDEMİR'İN Kurbanlık İşçisi' olduğunu vurgulayarak slogan atan işçiler Karabük Valisi ve Karabük Milletvekillerine tepki gösterdi. 
 

Milletvekili Ersin, işçilere KARDEMİR yönetiminin insan haklarını ihlal ettiğini bildiklerini ve ellerinden gelen desteği kendilerine vereceklerini kaydetti. Polisin uyarılarına rağmen kendilerini çeşitli yerlerinden belediye önünde zincirlerle bağlayan işçiler, Vali İzzettin Küçük yanlarına gelinceye kadar eylemlerini bitirmeyeceklerini belirttiler.
 

Yaklaşık 2 saat süren ve bölgeden geçen vatandaşların da alkışlarla destek verdiği eylem, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili'nin işçileri ikna etmesi ile son buldu.
Polisin yoğun güvenlik önlemi aldığı eylem olaysız sona erdi. İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler