YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İşbirlikçi kuyumcular gözaltında
İşbirlikçi kuyumcular gözaltında
20 Mart 2010 17:26
Çalıntı ziynet eşyalarını aldığı öne sürülen kuyumcu gözaltına alındı

İstanbul'da farklı evlere girerek içinde ziynet eşyası bulunan kasaları çaldığı öne sürülen 3 kişi ile çalıntı ziynet eşyasını aldığı öne sürülen kuyumcu sahibi 2 kişi gözaltına alındı.
 

Bağcılar ve Esenyurt'ta meydana gelen hırsızlık olaylarını dikkate alan Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği dedektifleri, hırsızları yakalamak için geniş kapsamlı çalışma başlattı.
 

Kamera görüntülerinden yola çıkan dedektifler hırsızlık yaptığı tespit edilen Recep Z., Ali Haydar Ç. ve Melek A. ile bu kişilerden çalıntı ziynet eşyası aldığı öne sürülen kuyumcu Mustafa Ç. Ve oğlu Enes Ç.'yi gözaltına aldı. Çalıntı ziynet eşyaları aldığı öne sürülen kuyumcu dükkanına yapılan operasyonda dükkanın güvenlik kamerası görüntüleri incelendi. İncelenen görüntülerde hırsızlardan birinin çaldığı kasayla kuyumcuya girdiği, kasayı arka bölmeye götürdüğü belirlendi.
 

Çalıntı ziynet eşyalarını aldığı öne sürülen kuyumcu Mustafa Ç.'nın evinde yapılan aramalarda ise 3 adet ruhsatsız silah ile müştekilere ait yaklaşık 300 bin TL değerinde ziynet eşyaları, tapular, çek defterleri ve 3 bin TL para ele geçirildi.
 

Sorgulanmak üzere Emniyete götürülen zanlılar, ifadelerinde suçlamaları kabul etmedi. Emniyet'te işlemleri tamamlanan zanlılar sorgularının ardından Bakırköy Adliyesi'ne sevk edildi. CHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler