YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İş vaadiyle 40 kişiyi dolandırdılar
İş vaadiyle 40 kişiyi dolandırdılar
16 Mayıs 2013 10:23
Adana'da inşaatı devam eden 5 yıldızlı bir otelde açıldığı zaman elaman aranıyor diyerek aralarında genç kızlarında bulunduğu 40 kişiyi dolandırdığı ileri sürülen 4 kişiden 3'ü yakalandı.

 

Edinilen bilgiye göre, olay merkez Seyhan ilçesinde meydana geldi. Güner G. isimli şahıs, Murat U. (38), Fahrettin K. (41) ve Onur K.'ya (38) inşaatı devam eden ve yakın zamanda açılacak olan 5 yıldızlı otelde tanıdığı olduğunu hizmete girdiğinde istediği kişileri işe aldırabileceğini, söyleyerek kentin çeşitli noktalarına ilan asmalarını ve başvuruları almalarını istedi.

Bunun üzerine 3 şahıs Adana'nın en işlek yerlerinde ağaçlara "Otelde çalıştırılmak üzere bay, bayan eleman alınacaktır" yazılı ilanlar astı. Bunu üzerine işsiz olan ve çoğu genç kızlardan oluşan 40 kişi özgeçmiş, kimlik fotokopisi ve 100 ile 200 lira arasında değişen para vererek başvuru yaptı. Ancak başvuru yapan bir genç kızı durumu avukat olan ablasına anlattı.

Avukat bu durumdan şüphelenerek Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'ne balğı Yankesicilik ve Dolandırcılık Büro Amirliği'ne başvuruda bulundu.

Bunun üzerine polis şahısları takibe aldı. Yapılan takip sonucunda zanlıların iş vaadiyle vatandaşları dolandırdığını belirledi. Daha sonra şahısların ofis olarak kullandığı yere operasyon yaparak 3 kişiyi gözaltına aldı.

Gözaltına alınan şahıslar Güner G.'nin kendilerine bu işi yaptırdığını, iş vaadinde bulunduğunu ileri sürdü.

Polis şu anda Güner G.'yi bulmak için her yerde arıyor.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler