YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"İntikamlarımızın alınmasını istiyoruz"
"İntikamlarımızın alınmasını istiyoruz"
25 Mayıs 2013 15:23
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bombalı terör saldırısına maruz kalan Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde halka hitap etti.

Başbakan Erdoğan, hitabından sonra alandan ayrılmadan önce saldırıda hayatını kaybeden 1,5 yaşındaki Fatma Nur Erboz'un annesi, Nadire Kuvvet'in de kız kardeşi olan Hatice Kübra Erboz, Başbakan'ın otobüsüne gelerek başbakanla konuştu.

Başbakan Erdoğan'la neler konuştuğuna dair gazetecilere açıklama yapan Erboz, "Suçluların yakalanmasını ve en ağır şekilde cezalandırılmasını istedim" dedi. Hatice Kübra Erboz, terör saldırısıyla ilgili olarak "Doğu'da değiliz, terörist yok hiçbirşey yok kendi memleketlerimizde öldürüldük bunlardan intikamlarımızın alınmasını istiyoruz" şeklinde konuştu.

Başbakan Erdoğan, "Sizin şu anda içinizde bulunduğunuz birliğinizin, beraberliğinizin, dirliğinizin sizden devamını istiyorum. Bugünler gelip geçer, Türkiye güçlü bir ülkedir, hiç endişe etmeyin. Bugünler gelip geçer ve geçecek. İnşallah en kısa zamanda ben inanıyorum ki Suriye'deki muhalif güçler bu diktatörü indirecekler. Gün yakındır" diye konuştu.

Başbakan Erdoğan'ın Reyhanlı'ya gelişinden önce Reyhanlı'lı vatandaşlar ellerindeki Türk bayraklarıyla alana akın etti. Alana girişlerde vatandaşlara Türk bayrakları, şapka ve su dağıtılırken, Başbakanlık korumaları ve emniyet güçleri de alana girişlerde geniş güvenlik önlemleri aldı.

Vatandaşlar alana alınmadan önce didik didik aranırken, polis ise şüpheli gördüğü bazı kişilere kimlik kontrolü yaptı. Hatay - Reyhanlı güzergahında da Jandarma araçları durdurarak arama yaptı. Arap plakalı oldukları gözlenen bazı araçlarda ise detaylı arama yapıldığı görüldü.

Başbakan Erdoğan'ın helikopterine ise iki tane kobra tipi helikopterin eşlik ettiği görüldü. Alkışlar ve sloganlar eşliğinde alana gelen Başbakan Erdoğan'a ise İçişleri Bakanı Muammer Güler, Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Başbakanlık Müsteşarı Efkan Ala ve AK Parti Hatay Milletvekilleri de eşlik etti.

 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler