YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İnternette sipariş verdiği telefonlar yerine kol saati geldi
İnternette sipariş verdiği telefonlar yerine kol saati geldi
10 Mart 2014 11:51
Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde yaşayan 44 yaşında ki Ömer Tekin, yeğeninin internet üzerinden verdiği siparişlerin kutusunu açtığında büyük şok yaşadı.

Ereğli' de yaşayan 44 yaşındaki Ömer Tekin, yeğeninin bir sosyal paylaşım sitesinde gördüğü ve siparişini verdiği tanesi 135 lira olan 2 adet telefonu kargodan teslim aldı. Büyük bir heyecan içerisinde kutuları açan Tekin, kutulardan telefon yerine piyasa değeri yaklaşık  5 lira olan biri bayan biri erkek için olan saat çıktı. 

Gördüğüne inanamayan Ömer Tekin, sipariş verilen telefonu aradığında, olayda yanlış anlaşılma olduğu ve durumun düzeltileceği söylenmiş. Daha sonra yeniden firmayı arayan Tekin'in telefonları açılmazken, başka bir numaradan aradığında ise dönüş yapılmış.

Durumla ilgili  olarak gazetecilere açıklamada bulunan Ömer Tekin, insanların iyi niyetlerinin kötüye kullanıldığını ve konuyla ilgili olarak tüm yasal yollara başvuracağını, işin peşini kesinlikle bırakmayacağını söyledi. 

Tekin konuşmasında, "Bir sosyal paylaşım sitesinde telefon siparişleri reklamları vardı. Tanesi 135 liradan 2 adet telefon siparişi verdim. Bir hafta sonra bana bu Ereğli' ye geldi. Fakat kutuları açtığımda telefon yerine piyasa değeri herhalde 3-4 lira olan iki tane saat geldi.

Bunu aldım baktım ve yasal hakkım için gerekli yerlere başvurdum. Hakkımı da sonuna kadar arayacağım. Sadece beni değil bunlar acaba piyasa da kaç binlerce insanı dolandırdı. Sonuna kadar bunun arkasındayım" dedi.

Ağlanacak halime gülüyorum

Hayatında ilk kez böyle bir durumla karşılaştığını kaydeden Tekin "Valla hayatımda ilk kez başıma böyle bir şey geldi. Aslında güldüm. Çünkü acınacak olan halime güldüm. Yani biz alın terimizle para kazanalım, insanlar bizim sırtımızdan ve benim gibi binlerce insanın sırtından bu parayı kazanıyorlar. Çok acı bir olay. Yapılmaması gereken bir şey. Sadece benim değil, bir çok insanın iyi niyetini su istimal ederek haksız kazanç sağlıyorlar" dedi. 

Firma telefonlarımı açmadı

Durumla ilgili olarak sürekli firmayı aradığını ancak ilk görüşmeden sonra telefonlarının açılmadığını kaydeden Tekin "Firmayı aradım. Halledeceğiz dediler. Daha sonra telefonlarımı kapattılar. Telefonlarımı açmadılar. Ben farklı numaralardan sipariş vereceğim diye aradığımda dönüş yapıyorlar. Kendi numaramdan aradığım zaman dönüş yapmıyorlar. Kısacası bunlar bu işi meslek haline getirmiş dolandırıcılar. Telefonlara cevap vermiyorlar" dedi.

İnternet üzerinden sipariş vermesinler

İnsanların iyi niyetinin kötüye kullanıldığını ve belki de binlerce kişinin bu şekilde dolandırılarak haksız kazanç sağlandığına dikkat çeken Ömer Tekin "Vallahi şöyle söyleyeyim. Hiç bir şekilde internet üzerinden sipariş vermesinler. Bu düpedüz dolandırıcıların kurduğu şebeke. Bunlar birleşip bütün insanları dolandırıyorlar.

Benim gibi günde 50 kişi sipariş verse 50 milyar yapar. Aya vurduğunuz zaman 150 milyar yapar. Gönderdikleri saatte 1 milyar tutmaz. Hesabını siz yapın. Bunlar 6 yıllık bir firma olduklarını söylüyorlar. 6 yıldır ne kadar para kazandılar dolandırıcılıktan. Hesabını siz yapın" dedi.

Ömer Tekin, internet üzerinden haberlere baktığı sırada bir başka vatandaşın da bal siparişi verdiğini ve o kişinin de dolandırıldığını söyledi.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler