YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İnsanlık ölmemiş!
Yolda bulduğu 7 bin 520 lirayı polise teslim eden kişi, insanlık ölmemiş dedirtti.
İnsanlık ölmemiş!
07 Nisan 2011 / 16:58 Güncelleme: 07 Nisan 2011 / 17:05

Adana'da, güvenlik görevlisi, yolda bulduğu 7 bin 520 lirayı polise teslim ederek, paranın sahibine verilmesini sağladı.

Alınan bilgilere göre, Vali Yolu Caddesi'nde çalışma yapan Adana Su ve Kanalizasyon İdaresi'ne (ASKİ) bağlı personelin güvenliğini sağlayan Yusuf Davşan (33) çalışmalar sırasında yerde 7 bin 520 lira buldu.

Davşan'ın durumu bildirdiği polis ekipleri, çevredeki vatandaşlarla konuşup paranın sahibine ulaşmaya çalıştı. Bu sırada, bankaya parayı yatırmaya gittiğinde, düşürdüğünü fark eden özel hastanenin muhasebe görevlisi genç kadın A.Ş. ise geçtiği güzergahı kontrol ederken polis ekipleri ile karşılaştı. Araştırmada A.Ş'nin düşürdüğü tespit edilen para, polis tarafından kendisine teslim edildi.

ASKİ'de taşeron firmada güvenlik görevlisi olarak çalışan Davşan ise yaptığı açıklamada, parayı görünce kimse almasın diye üzerine bir kağıt ile kapatıp polisi aradığını anlatarak, ''Polis gelen kadar paranın başında bekledim. Bir an bile olsun parayı almak aklımın ucundan geçmedi'' dedi.

Bu arada çalışma arkadaşları Davşan'ı, sergilediği örnek davranışından dolayı tebrik etti. AA
 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler