YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İnsan tacirlerine suçüstü
İnsan tacirlerine suçüstü
30 Ocak 2010 19:07
Yasa dışı yollarla yurt dışına 211 kişiyi çıkarmaya çalışan 5 kişi yakalandı

Muğla, Antalya açıklarında ve Edirne'de Sri Lanka, Pakistan, Bangladeş ve İran uyruklu 221 kişinin yurt dışına yasa dışı yollardan çıkarmaya çalıştığı iddia edilen 5 kişi yakalandı.
 

Geçtiğimiz aylarda çeşitli illerde yurt dışına kaçak yollardan çıkmaya çalışan 211 kişinin yakalanmasının ardından soruşturmayı derinleştiren Antalya İl Jandarma Komutanlığı ekipleri kaçışı organize ettiği iddiasıyla 5 kişiyi yakaladı. Antalya Cumhuriyet Savcılığı ve İl Jandarma Komutanlığı tarafından yürütülen istihbarat çalışmaları sonucundan Türkiye'ye kaçak yollarla gelen göçmenleri yurt dışına çıkarmak için suç örgütü kurulduğunu tespit etti. Soruşturma kapsamında 'Hasret' adı verilen bir operasyon düzenlendi. Jandarma ekipleri tarafından Antalya merkezli yürütülen operasyonda 211 kaçağın Türkiye'ye getirilmesini organize ettiği iddia edilen M.E, H.S, Ş.T, C.P. ve İ.B. gözaltına alındı. Çetenin liderliğini H.S.'nin yaptığı öne sürüldü.
 

Operasyonda kaçakları yurt dışına çıkaracağı saatin yazılı olduğu bir ajandayla bir ruhsatsız tabanca, para ve bilgisayar ele geçirildi. Sağlık kontrolünden geçirilen 5 zanlı, 'suç örgütü kurmak suretiyle göçmek kaçakçılığı yapmak' suçlamasıyla adliyeye sevk edilecek. Jandarma ekipleri konuyla ilgili soruşturmayı derinleştiriyor.
CHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler