YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İnşaat sektörünün öncüleri 'Başkanlık sistemi' diyor
İnşaat sektörünün öncüleri 'Başkanlık sistemi' diyor
09 Mart 2016 18:41
Ekonomisinin yüzde 60’ı inşaat sektöründen oluşan Ankara’da olumlu-olumsuz her gelişmeden doğrudan etkilenen sektör temsilcileri, başkanlık sistemi ile önlenemez bir yükselişe geçileceğini vurguladı.

Siyasi anlamda yaşanan belirsizliklerin, doğrudan ekonomiyi etkilediğini ifade eden Şahika Grup Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Murat Altuntaş, dünyada ikinci sırada olan Türkiye inşaat sektörünün daha da öne çıkması konusunda istikrarın büyük önemi olduğunu anımsattı.

Son yıllarda dünyanın gözünde çok daha öne çıkan Türkiye’nin bu gelişimine katkı sağlayacak tüm adımların desteklenmesi gerektiğini belirten Altuntaş, şunları söyledi:

“Türkiye, şu an her alanda kendini dünyaya ispat etmiş bir ülke konumuna geldi. Başarılarıyla öne çıkan, kendine hayran bırakan ülkemizin en kuvvetli kollarından biri de inşaat sektörü. Bu sektörde Türkiye’nin gelişimine katkı sağlayabildiğim için onur duyuyorum. İnşaat, özünde oldukça kırılgan bir sektör. Yaşanan tüm gelişmeler inşaat sektöründe ciddi sarsılmalara neden olabiliyor. Özellikle ayakta durmaya çalışan küçük firmalar, ufak bir sallantıda bile tepetaklak olabiliyor. Sektörün ayaklarını yere daha sağlam basabilmesinin yolu da istikrardan geçiyor. Bu durumun Başkanlık Sistemi ile gerçekleşeceğine inanıyorum. Diken üstünde olmadan, ne zaman ne yaşanacağını kestirmeden iş yapıyor olmak çok güç. Ancak Başkanlık Sistemi’nin Türkiye’ye gelmesi ile sektörün büyümesini sürdüreceği, dünyada ilk sıraya yerleşeceğinden hiç kuşkum yok.”

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler