YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İnşaat demiri kafasına düştü
İnşaat demiri kafasına düştü
26 Kasım 2010 17:20
İnşaat iskelesinden düşen demir yolda nişanlısıyla yürüyen genç kadını ağır yaraladı

Adana'da kent merkezinde tadilatı yapılan iş merkezinde düşen iskele demiri sokaktan geçen kadının kafasına isabet etti. Ağır yaralanan genç kadın hastaneye kaldırıldı.
       

Merkez Seyhan İlçesi'ne bağlı Çınarlı Mahallesi, Atatürk Caddesi üzerinde onarım çalışmaları devam eden Sabancı İş Merkezi'nin üst katlarından düşen yaklaşık 3 metrelik iskele demiri sokakta nişanlısıyla birlikte yürüyen 30 yaşındaki Nuriye Berna Aydın'ın kafasına düştüi. Kanlar içinde yere yığılan Aydın'a ilk müdahaleyi yoldan geçen bir doktor yaptı. Daha sonra ambulansla Karşıyaka Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alınan Nuriye Berna Aydın'ın hayati tehlikesinin bulunduğu öğrenildi.
       

Vatandaşın yoğun olduğu bir caddede basit bir branda ile tadilat işlerinin yapıldığını belirten bir esnaf, "Burayı kapatın dedik, ama kimse dinlemedi. Kadıncağız gözümün önünde yığıldı kaldı. Bir dakika önce geçseydim, demir parçası tavandan aracıma çakılacaktı. İnsan canı bu kadar ucuz olmamalıdır." diye feryat etti.
       

Çevredeki vatandaşlar da şehirde bunun gibi bir çok yapının bulunduğunu açıklayarak, yetkililerin tedbir almasını istedi. CHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler