YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İnegöl'de 1 gecede 3 yangın
İnegöl'de 1 gecede 3 yangın
22 Aralık 2014 02:12
Bursa’nın İnegöl ilçesinde aynı saatlerde üç ayrı noktada yangın çıktı. İtfaiye ekiplerine yoğun mesai harcatan yangınlarda maddi hasar meydana geldi.

Saat 23.00 sıralarında İnegöl Mobilyacılar Sanayi Bölgesi Hurdacılar Sitesinde iki ayrı işyerinde yangın çıktı. Pazar günü olması nedeniyle sakin olan Hurdacılar Sitesinde, kamyona mal yükleyen bir işyeri sahibi, aynı sitede bulunan Ahmet A.’ya ait işyerinin önündeki hurda malzemelerin yandığını gördü. Alevler kısa sürede büyüyerek siyah duman ile birlikte gökyüzüne yükselirken, haber verilmesi üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangına dört koldan müdahale etti. İtfaiye ekiplerinin müdahalesi sırasında iş makinesi de hurdaları alt üst ederek tamamen sönmesine yardımcı oldu.

Aynı sitede ikinci yangın

Ekipler buradaki yangını kontrol altına almaya çalıştığı sırada aynı sitede bu kez başka bir işyerinden alevlerin yükseldiği görüldü. Atık kağıt ve plastik malzemelerin bulunduğu hurdacı işyerinde henüz belirlenemeyen nedenle çıkan yangına da müdahale eden ekipler, kısa sürede gökyüzüne yükselen alevleri söndürerek yangını kontrol altına aldı.

Aynı saatlerde üçüncü yangın

Aynı saatlerdeki üçüncü yangın ise Küçük Sanayi Sitesi Ağaç İşleri bölümü 26. sokak sonunda bulunan çöplükte çıktı. Merkezde bulunan itfaiye ekipleri ile hurdacılar sitesindeki yangınlara müdahale eden itfaiye ekiplerinin bir bölümü çöplükteki yangına müdahale için sevk edildi. İşyerlerine oldukça yakın olan çöplükteki yangın rüzgarında etkisiyle geniş alana yayıldı. Çöplükteki kimyasal maddelerin, sunta, bez ve benzeri parçaların yanması nedeniyle gökyüzünü siyah bir duman tabakası kapladı. İtfaiye ekipleri öncelikle buradaki yangının yayılmaması için mücadele verirken, iş makineleri ise yanan bölümlerin üzerine çöplükteki malzemeleri yığarak yangının yayılmamasına çalıştı.

 

İHA

 

Etiketler: , ,
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler