YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İncirlik'ten savaş uçakları havalandı!
ABD'nin Avrupa'da konuşlu 24 uçağının beklendiği İncirlik Üssü'nde, saat 19.50 sıralarında 3 jetin havalandığı görüldü. Jetlerin hangi yöne gittiği hakkında açıklama yapılmadı.
İncirlik'ten savaş uçakları havalandı!
13 Ağustos 2015 / 00:10 Güncelleme: 13 Ağustos 2015 / 12:53

Suriye ve Irak'taki 'deki IŞİD hedeflerinin vurulması için Koalisyon uçaklarına açılan Adana'daki İncirlik Üssü'nden havalanan Türk savaş uçakları, sınır denetiminin ardından tekrar İncirlik'e iniş yapıyor.

Üsse ilk etapta konuşlandırılmasına karar verilen ABD'nin 480'inci Filo'suna bağlı 6 F-16, 2 de askeri uçak, 300'e yakın personelle birlikte geçen hafta geldi. Filonun Avrupa'da konuşlu 24 uçağının daha gelmesi bekleniyor. 

Operasyonlar, İncirlik Üs Komutanlığı, Genelkurmay Harekat Başkanlığı ve ABD'nin Ankara'da bulunan Savunma İşbirliği Ofisi koordinasyonunda gerçekleşiyor. Sadece Suriye değil, gerek görüldüğünde Irak'taki IŞİD hedeflerinin de vurulacağı daha önce açıklanmıştı.

haber basliğı
 // celil g
uzun zamandir sizleri takip ediyorum gercekten 8lkeli ve durust seffaf haberciliginiz var tvdede oyle ama sizden ricam basit haberleri buyutup vermeyin her zaman yapilan operasyonlar amerikanin kendi yaptigi canavarize teroristleri vurmasi kendilerini hakli cikarma cabasidir sizlerde boyle haberlerle ekmeklerine yag surmeyin iyi calismalar...
13 Ağustos 2015 01:08
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler