YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İnanılmaz dolandırıcılık
İnanılmaz dolandırıcılık Bursa'da polise takıldı.
İnanılmaz dolandırıcılık
09 Şubat 2010 / 20:00 Güncelleme: 09 Şubat 2010 / 20:15

İnternetten tespit ettiği 100 bin Euro'luk cipi sahibini kandırarak üzerine alan ve hemen haciz koyduran şebeke Bursa'da polise takıldı. 

Edinilen bilgiye göre, 15 ayrı dolandırıcılık suçundan kaydı bulunan Şuayip Vural (47), internetten tespit ettiği 100 Euro'luk cipin sahibi ile telefonda konuşarak anlaştı. Kırıkkale'de oturan Vural, Bursa'ya gelerek otomobili satın alacağını söyledi. Fakat bu sırada çalan telefonuna bakan zanlı, "Kayınvalidem ölmüş. Çok acele gitmem lazım. Siz yarın Kırıkkale'ye gelin, orada işlemleri halledelim" diyerek güvenini kazandığı şahıstan otomobili alıp gitti. 

Ertesi gün Kırıkkale'ye gelen şahsı da, "Banka para vermiyor. Senet vereyim" diye kandıran zanlı, otomobili üzerine geçirtip hemen haciz koydurdu. Zanlıdan para alamayınca dolandırıldığını anlayan cip sahibi durumu Bursa Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Yankesicilik ve Dolandırıcılık Bürosu ekiplerine bildirdi. Soruşturmayı derinleştiren polis, Şuayip Vural ve arkadaşı Hacı Ömer Dursun'u (32) kıskıvrak yakaladı. 


ÖLÜ BELGESİNİ NASIL ÇIKARTTIĞI ARAŞTIRILIYOR   

Şuayip Vural, kendisini ölü gibi gösterip hazırlattığı belgeleri mahkemeye göndererek hakkındaki davaları düşürtmesiyle gündeme gelmişti. Ancak yapılan araştırmalarda şahsın yaşadığı ve başka bir kimlikle dolaştığı ortaya çıkmıştı. Bursa Emniyet Müdürlüğü ekipleri ise zanlının bunu nasıl yaptığını araştırıyor. İfadeleri alınan iki zanlı mahkemeye sevk edildi. İHA

 // Ömer
Kusura bakmayın bu adam içeri girmez karışı ölüm raporunu sunmuş imza konnteolunu mahkeme incelemeye dahi almadı ailecek yapıyorlar nerde yargı...
16 Eylül 2017 02:29
Şerefsiz
 // Musa
Bu adam iyi bir köpek ...
29 Ocak 2014 Çarşamba 21:10
Şerefsiz
 // Emre kirikkale
Ne bu durum adam burda luks yaşıyor Kim bunu koruyor Allah korkusu yokmuş arayın CHP yo ...
12 Ocak 2014 Pazar 23:41
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler