YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İmamın ceketini çaldılar
İmamın ceketini çaldılar
15 Mart 2010 18:42
Camiye giren hırsızlar imamın ceketini çalmakla kalmayıp bir de halıların üzerine tuvaletini yaptı

Afyonkarahisar'da tarihi Yoncaaltı Camiine giren hırsız veya hırsızlar, cami imamı Ömer Çetin ceketini çaldı ve cami halılarının üzerine tuvaletini yaptı. Acemi hırsız kendi montunu ise camide unuttu.
 

İmam Çetin, sabah namazı sonrası caminin bir kısmının namaz kılmak isteyenler için açık bırakıldığını, camiye saat 09.00 gibi geri geldiğinde ise kapının kırılmış olduğunu gördüğünü söyledi.
 

Çetin, ''Camimiz her gün sabah namazından önce açılır. Namazın ardından kaza ya da şükür namazı kılmak isteyenler için caminin bir bölümü açık bırakılır. Bugün saat 09.00 gibi geldiğimde caminin kapısının kırıldığını ve odama girildiğini fark ettim. Odama gittiğimde giren kişi ya da kişilerden birinin tuvaletini yaptığını gördüm. Sonra polisi aradım'' diye konuştu.
 

Çetin, odasından cebinde 50 TL bulunan ceketinin de çalındığını belirterek hırsızın kendi montunu da odada bırakmış olduklarını söyledi.
 

İmam Çetin'in polisi aramasının ardından olay yerine gelen polisler parmak izi alarak soruşturma başlattılar. Öte yandan hırsızın İmamın odasına tuvaletini yapması vatandaşların büyük tepkisine neden oldu.
 

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.
AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler