YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İmam ve ailesi zehirlendi
İmam ve ailesi zehirlendi
21 Kasım 2009 17:47
İmam öğle namazına gelmeyince şüphelenen cemaat imamın evine gidince acı manzarayla karşılaştı

Gaziantep'te sabah namazından sonra kömür sobasını yakan imam ve ailesi, sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenerek hastaneye kaldırıldı. 
 

İslahiye ilçesi Derviş Paşa Camii imamı Hüseyin Kanoğlu, sabah nazmını kıldırdıktan sonra sobaya kömür koyduktan sonra uyudu. Öğlen namazına gelmeyen imamın durumunda şüphelenen cemaat, telefonla imama ulaşmaya çalıştı. İmamın telefona cevap vermemesi üzerine kapıyı açmaya çalışan cami cemaati, kapıyı açamayınca pencereyi zorla açıp pencereden içeri girdiler. İçeri giren vatandaşlar, Derviş Paşa Camii imamı Hüseyin Kanoğlu (41), eşi Elife (38) ve 1,5 yaşındaki oğulları Muhammet Ali'ye baygın halde buldular. Durumun 112 acil servise bildirilmesi üzerine olay yerine gelen sağlık görevlileri, imam ve ailesini ambulansla İslahiye Devlet Hastanesi'ne kaldırdı.

Sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenen aile, yapılan ilk müdahalenin ardından Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne sevk edildi. İmam Hüseyin Kanoğlu ve eşi Elife'nin hayatı tehlikelerinin bulunduğu belirtildi.
 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler