YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İlkokul lojmanının kalorifer kazanı patladı
İlkokul lojmanının kalorifer kazanı patladı
10 Nisan 2016 02:14
Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde ilkokulun yakınındaki lojmanın patlayan kalorifer kazanı çevrede hasara neden oldu

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde hayırsever iş adamının destekleriyle yapımı bir süre önce tamamlanan ilkokulun yakınındaki lojmanın patlayan kalorifer kazanı çevrede hasara yol açtı.

Alınan bilgiye göre, Bölücek Mahallesi'nde 78 öğrencinin eğitim öğretim gördüğü Bölücek Kadir Nevişet Kameroğlu İlkokulu'nun yanında yer alan iki katlı lojmanının alt katındaki kalorifer kazanı henüz belirlenemeyen nedenle patladı.

Lojman ve okulun bazı duvarlarının yıkılmasına yol açan patlama, geniş çaplı hasara da neden oldu. Okulun yakınındaki 2 apartman inşaatıve park halindeki 1 araç da patlamadan zarar gördü.

Kalorifer kazanının parçalarının geniş bir alana yayıldığı patlama sırasında okulda kimse olmadığı, lojmanda kalan okul müdürünün ise yara almadığı öğrenildi.

Ereğli Belediyesi itfaiye ekipleri olay yerinde incelemelerde bulundu ve okulun çevresinde güvenlik önlemi aldı. 

Ereğli Emniyet Müdürü Fahri Küçük, İlçe Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz ve Belediye Başkanı Yardımcısı Alptekin Dursun da okul ve çevresinde inceleme yaptı. 

- "Çok büyük bir patlama oldu"

Mahalle sakinlerinden Rasim Durmuş, yaptığı açıklamada, akrabası olan okul müdürünün patlamadan şans eseri yara almadan kurtulduğunu söyledi.

Büyük bir gürültü duyduklarını anlatan Durmuş, "Okulun yakınında olduğum sırada patlamayla korku yaşadım. Okul müdürümüz benim akrabam oluyor, evinde namaz kılıyormuş, patlamanın ardından binaya girdik baktık adeta şok geçiriyordu." dedi.

Mahalle sakinlerinden Fikri Günay ise patlamanın okulda öğrenci yokken yaşanmasının büyük şans olduğunu belirterek "Çok büyük bir patlama oldu. Kazanın parçaları karşı inşaatın balkonundan bile girdi." ifadesini kullandı.

Okulda eğitim öğretimin ikinci yarıyılda başladığı, 15 Nisan'da da resmi açılış yapılmasının planlandığı öğrenildi. 

 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler