YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İlköğretimde ölüm
İlköğretimde ölüm
04 Mart 2010 16:40
Okulun penceresinden sarkan talihsiz öğrenci tüm müdahalelere kurtarılamadı

Zeytinburnu Faruk Timurtaş İlköğretim Okulu 6'ncı sınıf öğrencisi Mercan Kılıç (13), 5'inci kattaki sınıfının penceresinden bakarken aşağı düştü. Talihsiz öğrenci, kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.
 

Teneffüs sırasında sınıfın penceresinden bakan Mercan Kılıç, dengesini kaybederek 5. kattan aşağı düştü. Ağır yaralanan Kılıç, ambulansla İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Talihsiz öğrenci, burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Mercan'ın ölüm haberi, ailesi ve arkadaşlarını yasa boğdu. Evin önünde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan acılı baba Abdullah Kılıç, "Evdeydim, okuldan gelip haber verdiler. Çok üzgünüz" dedi. Arkadaşları da, Mercan'ın çok iyi bir insan olduğunu belirterek, "Tenefüsteydik. Aşağı bişey düştüğünü gördük. Mercan olduğunu anladık. Çok üzüldük. Çok ağladık" diye konuştu.
 

Okulda yaşanan olay, velileri tedirgin etti. Okulun camlarının sürekli açık olması ve kolayca açılabilmesini eleştiren veliler, bu konuda bir tedbir alınması gerektiğini belirtti. İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler