YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İlkel kurtarma operasyonu
Trafik 5 saat boyunca kapalı kaldı, araç kuyruğu 15 km’yi buldu
İlkel kurtarma operasyonu
06 Kasım 2010 / 19:40 Güncelleme: 06 Kasım 2010 / 19:40

Şırnak-Cizre karayolunun 25. kilometresinde arıza yapan R.D. yönetimindeki 43 RC 349 plakalı kömür yüklü kamyonu kurtarma çalışmaları, uzun araç kuyruğu oluşturdu. Trafiğin tıkanmasına neden olan kurtarma çalışmaları 5 saat sürünce 15 km'lik kuyruk oluştu.

Şırnak'tan yola çıkan R.D. yönetimindeki 43 RC 349 plakalı kömür yüklü kamyon, Şırnak-Cizre karayolunun 25. km'sinde trafiğin çift yönlü olarak 5 saat kilitlenmesine neden oldu.

Kilometrelerce kuyruk oluşmasına neden olan kamyon özel bir şirkete ait bir vincin yardımı ile yol kenarına çekilmeye çalışıldı. Ancak kurtarma çalışmaları ilkel koşullarda sağlanınca trafik 5 saat boyunca çift taraflı olarak ulaşıma kapatıldı. Kuyrukta bekleyen bazı araç şoförleri ve yolcuların da araçlarından inerek kurtarma çalışmalarını seyrettikleri görüldü.

Şırnaklı Hacı adaylarını taşıyan otobüs ve askeri araçların da bulunduğu konvoy yaklaşık 15 km'yi bulunca devreye jandarma ekipleri girdi. Trafiği de kontrol altına alan jandarma ekipleri, kamyonun yol kenarına çekilmesinin ardından akşam saatlerinde trafiği tekrar ulaşıma açtı. CHA
 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler