YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İlk doğum gününü 100 yaşında kutladı
İlk doğum gününü 100 yaşında kutladı
29 Ocak 2013 17:33
Orhaneli ilçesinde belediyenin yaşam merkezinde kalan Ramazan Külahlı, ilk kez 100 yaşında doğum günü partisi heyecanı yaşadı.

 

Külahlı, kaldığı Orhaneli Belediyesi Üçüncü Bahar Yaşam Merkezi'ndeki partide, çocukları ve merkezdeki yaşlı arkadaşlarıyla, 100'üncü yaşını kutladı.
 
Sürpriz kutlamada, 1913 doğumlu olan Külahlı, 100 yıllık ömründe ilk kez doğum günü pastasındaki mumlara üflemenin mutluluğunu yaşadı.
 
Külahlı'ya pastadan ilk dilimi, mutluluğunu paylaşan Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu, ikram etti.
 
Tatlıoğlu, burada yaptığı açıklamada, her hafta düzenledikleri değişik aktivitelerle yaşlıların, bir araya geldiğini söyledi.
 
''Bu hafta ise Ramazan Amca'nın bir asırlık ömrünün, ilk doğum gününü kutladık'' diyen Tatlıoğlu, geliştirdikleri projelerle yaşlıların sosyal hayata katılımlarını ve sosyalleşmelerini amaçladıklarını bildirdi.
 
Ramazan Külahlı ise ''Çok kötü günler gördük. Yunan işgali sırasında 6 yaşındaydım. Yunanlılar bir at arabasının arkasına tahta ve çıra doldurup ev ev Orhaneli'ni yaktı. Bizler ormanlara kaçtık. Günlerce meşe palamutlarını yiyerek, karnımızı doyurduk. Çok şükür bugün her şeyimiz var'' diye konuştu.
 
 
AA
 
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler