YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İlginç dolandırıcılık hikayesi daha
İlginç dolandırıcılık hikayesi daha
27 Ocak 2010 16:03
Gaziantep'te ''yerde para bulmuş'' gibi davranarak vatandaşları dolandıran 4 şebeke üyesi, suçüstü yakalandı.

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, son günlerde aynı yöntemle yapılan dolandırıcılık olayları üzerine inceleme başlattı.

Yapılan araştırmalar sonucunda, bir şebeke üyesinin vatandaşlara yaklaşarak daha önceden tanıyormuş gibi davrandığı, bu sırada önünde giden başka bir şebeke üyesinin içinde ''para destesi olduğu görüntüsü verilmiş'' zarfı yere attığını tespit edildi.

Bu sırada vatandaşın yanındaki zanlının, bulduğu zarftaki parayı bölüşmek istediğini söylediği ve zarfı cebine koyması için vatandaşı ikna ettiği belirlendi.

Daha sonra diğer zanlının, ''yardım için topladığı parayı kaybettiğini'' belirterek bu kişilerin üzerini aramaya çalıştığı, ardından ''gönlünden koptuğu kadar yardım parası'' istediği anlaşıldı.

Bunun üzerine vatandaşın, zarfın bulunmaması için cebindeki tüm parasını zanlıya verdiği tespit edildi.

Yaptıkları çalışmanın ardından harekete geçen ekipler, kaldıkları oteli belirlediği 4 zanlıyı takibe aldı.

Turan Emeksiz Mahallesi'nde H.B'yi dolandırmaya çalışan zanlılar, suçüstü yakalandı. Zanlıların, zarf ve mendil kullanarak sadece Gaziantep'te 10 kişiden yaklaşık 16 bin TL, 1100 dolar ile altın ve cep telefonu aldıkları, birçok ilde dolandırıcılık yaptıkları belirlendi.

Mağdur vatandaşlarca teşhis edilen İbrahim U. (20), Ömer D. (33), Yusuf D. (35) ve  Cevdet Ö. (50), ifadelerinin ardından adliyeye sevk edildi. aa

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler