YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İkinci Özgecan vakası yalan çıktı
İkinci Özgecan vakası yalan çıktı
25 Nisan 2015 09:25
Mersin'deki Özgecan cinayetinin ardından Adana'da minibüste tacize uğradığını öne süren 17 yaşındaki kız, mahkemeye dilekçe verip "Yalan söyledim. Vicdan azabı çekiyorum" dedi

Mersin'in Tarsus ilçesinde geçtiğimiz şubatta bindiği minibüste tecavüze direndiği için öldürülen Özgecan Aslan'ın acısı dinmeden, Adana'da 9 Nisan'da benzer bir olay yaşandı.

İddiaya göre 17 yaşındaki S.N.İ. adlı genç kız, bilgisayar kursuna gitmek için Ali C.'nin (25) kullandığı minibüse bindi. Ali C. son durakta diğer yolcular indikten sonra, genç kızı göle doğru götürdü.

Şoför Ali C.'nin söz ve elle tacizine uğradığını öne süren kız kurtulmak için bağırdı ve şoförün yüzünü tırmaladı. Genç kız polise ve babasına mesaj attığını söyleyince kurtuldu. Olaydan sonra gözaltına alınan şoför tutuklandı. Cumhuriyet Savcısı, şüpheli şoför hakkında "Çocuğun cinsel istismarı, kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma" suçlarından 22 yıla kadar hapis istemi ile dava açtı. İddianame mahkemeye gönderilirken, genç kız vicdan azabı çektiğini belirterek şikâyetinden vazgeçti.

Depresyon tedavisi

Mahkemeye dilekçe veren genç kız, annesi ve babası ayrı olduğu için psikolojisinin bozuk olduğunu belirterek, "Şoför olan babamla aram kötü, bu nedenle de şoförlerden nefret ediyorum. Yanlışlıkla son durağa gitmiştim. Gideceğim yere bırakmayacağını söyleyince sinirlendim. Param yoktu ondan para istedim. Elimden tutup ittirince sinirlenip, yanağını tırmaladım. O anki sinirle tacize uğradığımı söyledim. Tutuklandığını da öğrenince vicdan azabı çektim ve pişman oldum. Tacizde bulunmadı. Şikâyetçi değilim. Pişmanım" dedi. Bu arada genç kızın depresyon tedavisi gördüğüne dair belgenin mahkemeye sunulduğu öğrenildi.

11:16
 // eren
bir sürü insan bu kızdan dolayı şöförün günahına girdi....
25 Nisan 2015 11:16
09:58
 // Ahmet
Şimdi aynı hassasiyetle bu bayanın cezalandırılması gerekmez mi?...
25 Nisan 2015 09:58
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler