YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İki valiz iki ceset...
Gebze'de parçalanarak valizlere konulmuş 2 erkek cesedi bulundu
İki valiz iki ceset...
25 Aralık 2009 / 18:35 Güncelleme: 25 Aralık 2009 / 18:35

Kocaeli'nin Gebze ilçesinde Yağçılar köyü yolu üzerinde toprağa gömülü iki valizde parçalara ayrılmış 2 erkek cesedi bulundu. Parçalara ayrıldıktan sonra valizin içerisine konulan cesetlerin birkaç gün önce toprağa gömüldüğü tahmin ediliyor.
 

Köylerde devriye gezen Kocaeli Jandarma Komutanlığı ekipleri, Yağçılar köyü yolu üzerinde yol kenarında yerde sürüklenme izleri görünce şüphe üzerine bölgede araştırma yaptı. Jandarma ekipleri, yoldan yaklaşık 50 metre içeride kısa süre önce bir alanın kazıldığını belirledi.
 

Bu bölgede araştırmayı derinleştiren jandarma ekipleri toprağın 10 santimetre altında gömülü valiz buldu. Valiz üzerinde yüzeysel incelemelerde bulunan jandarma ekipleri valizin içerisinde parçalanmış insan cesedi tespit edince durumu Gebze Cumhuriyet Savcılığı'na bildirdi.
 

Nöbetçi savcının olay yerine gelmesinin ardından toprağa gömülü valiz çıkarıldı. Kazı sırasında ilk çıkarılan valizin yanında bir valizin daha gömülü olduğu belirlendi. Jandarma ekipleri savcının denetiminde ikinci valizi de toprak altından çıkarttı. Çıkarılan valizlerden parçalara ayrılmış 25-30 yaşlarında 2 erkek cesedi bulundu.

Bu arada, kolları, bacakları ve bir tanesinin de başı kesilen cesetlerin başka bölgede öldürülüp valizlerin içerisine konulduğu ve araçtan indirildikten sonra otomobil paspası ile yerde sürüklenerek gömüldükleri yere götürüldüğü belirlendi.
 

Topraktan çıkarılıp cenaze aracı ile Gebze Belediyesi morguna kaldırılan cesetlerin incelenmek üzere Adli Tıp Kurumu'na gönderileceği bildirildi.
 

Yetkililer olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldığını bildirdiler.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler