YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İki kardeşten biri boğuldu
İki kardeşten biri boğuldu
25 Temmuz 2010 16:35
Batman'ın Hasankeyf ilçesinde Dicle Nehri'nde akıntıya kapılan 2 kardeşten biri boğuldu.

Gaziantep'ten Hasankeyf'i gezmeye geldiği öğrenilen Ayalp ailesi, piknik yapmak için serin bir yer arayışına geçti. Dicle Nehri'nin karşı kıyısında yer bulan baba Mehmet Ayalp, çocukları Muhittin (12) ile Ahmet'i (5), kucağına alarak suyun karşısına geçmeye çalıştı. Çocuklarıyla nehrin ortasına ulaşan baba Ayalp, bu sırada dengesini kaybederek düştü.

Çocuklarıyla akıntıya kapılan baba Ayalp, küçük oğlunu kurtarmayı başardı, ancak akıntıya kapılarak sürüklenen Muhittin gözden kayboldu.

Vatandaşların ve Sivil Savunma ekiplerinin arama çalışmaları sonucu Muhittin Ayalp, yaklaşık 200 metre sürüklendiği Eski Köprü mevkinde bulundu.

Sivil savunma ekiplerince sudan çıkarılan  Ayalp, olay yerinde hazır bekleyen 112 Acil elemanlarınca yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

Ayalp'in cesedi otopsi yapılmak üzere Batman Bölge Devlet Hastanesine gönderildi.

Hasankeyf Yaşatma Girişimi Başkanı Abdullah İridir Hasankeyf'te yaşanan son kaya düşmesi ile bazı yerlere yasakların konulduğunu belirterek, ''Hasankeyf'e gezi ve Piknik için gelen vatandaşlar gölgelik yerler arıyor. Gölgeye geçmek isteyen aileler bu tür tehlikeler ile karşı karşıya kalıyor. Bu ailede gölgeye geçmek için bu tehlikeye atıldı. Çocuklarından birini kaybetti'' dedi.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler