YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İki ilçede 8 terörist öldürüldü
Genelkurmay Başkanlığı, devam eden terör operasyonları kapsamında Diyarbakır'ın Sur ilçesinde 4 ve Şırnak'ın İdil ilçesinde 4 olmak üzere toplam 8 teröristin öldürüldüğünü açıkladı.
İki ilçede 8 terörist öldürüldü
04 Mart 2016 / 13:20 Güncelleme: 04 Mart 2016 / 13:34

Genelkurmay'dan yapılan açıklamada şunlar kaydedildi;

SUR

Diyarbakır / Sur’da devam eden operasyonda;

Dört bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiş (Operasyonda, toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısı 248’dir.), 32 şahıs teslim olmuş (17’si çocuk ve yanlarında getirdikleri bir ölü şahıs ile birlikte), 15 el yapımı patlayıcı imha edilmiştir. (Operasyonda, toplam imha edilen el yapımı patlayıcı sayısı 302’dir.)

İDİL

Şırnak / İdil’de devam eden operasyonda;

Dört bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiş (Operasyonda, toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısı 65’dir.), 35 el yapımı patlayıcı imha edilmiş (Operasyonda, toplam imha edilen el yapımı patlayıcı sayısı 290’dır.), silah, mühimmat ve malzeme (beş adet Kaleşnikof piyade tüfeği, bir adet roketatar, 17 adet el bombası, bir adet tabanca, 19 adet roketatar mühimmatı, 1.030 adet Kaleşnikof piyade tüfeği fişeği, 50 adet Biksi makineli tüfek fişeği, 19 adet Kaleşnikof piyade tüfeği şarjörü, iki hücum yeleği, bir el telsizi) ile çok miktarda muhtelif gıda malzemesi ele geçirilmiştir.

Genelkurmay Başkanlığı, önemli yurtiçi olayları ise şöyle sıraladı:

TUNCELİ

Tunceli /Nazımiye’de, bölücü terör örgütüne yardım ve yataklık ettikleri tespit edilen üç şahsa ait dört evde yapılan aramalarda; bir adet ruhsatsız av tüfeği ile çok sayıda elektronik malzeme ele geçirilmiş, iki şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır.

BİNGÖL

Bingöl / Genç’de icra edilen önleyici kolluk devriyesi esnasında, toprağa gömülü vaziyette bulunan iki bidon içerisinde, bölücü terör örgütü mensuplarına ait muhtelif cins ve miktarda malzeme (25 kg un, 40 kg fasulye, 13 kg tuz, yedi lt ayçiçek yağı, üç kg makarna, iki kg çikolata, 17 kg pirinç, bir adet kürek, bir çift mekap ayakkabı, beş kg çivi) ele geçirilmiştir.

ŞANLIURFA

Şanlıurfa / Viranşehir’de bir, Şanlıurfa/ Siverek’de bir ve Tunceli/Hozat’da bir olmak üzere toplam üç bölücü terör örgütü mensubu terörist yakalanmıştır.

AĞRI

Ağrı / Doğubayazıt’da, bölücü terör örgütüne yardım ve yataklık yaptıkları tespit edilen şahıslara ait üç evde yapılan aramalarda; bölücü terör örgütüne ait örgütsel doküman ve muhtelif elektronik malzeme ele geçirilmiş, dört iş birlikçi şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır.

KİLİS

Kilis / Elbeyli’de, Türkiye'den Suriye'ye yasa dışı yollardan sınırı geçmeye çalışan ve DEAŞ terör örgütü mensubu olduğu değerlendirilen iki yabancı uyruklu şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler