YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İki günde iki ayrı mevsim yaşandı
İki günde iki ayrı mevsim yaşandı
13 Aralık 2014 13:59
Türkiye'nin gözde turizm merkezlerinden Marmaris'te, iki günde adeta kış ve bahar mevsimlerinin ardı ardına yaşanması dikkati çekti

Türkiye'nin gözde turizm merkezlerinden Marmaris'te,iki günde adeta kış ve bahar mevsimlerinin ardı ardına yaşanması dikkati çekti.

Marmaris Meteoroloji Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, ilçede son bir haftada zaman zaman sağanak ve dolu olarak etkili olan yağış hayatı olumsuz etkiledi. Dün gece başlayan ve 8 saatte metrekareye 8 kilogram yağışın düştüğü ilçede sıcaklık ise 10 dereceye kadar geriledi. Bir gün sonra ise Marmarisliler, bahardan kalma bir güne uyandı. Güneşin yüzünü göstermesini ve sıcaklığın 20 dereyi bulması fırsat bilenler deniz kenarlarını doldurdu.

Yatlimanı ve kıyıdaki Atatürk ile Kordon caddelerinde yürüyüş yapanlar, kafeteryalarda oturarak güneşin tadını çıkardı. Balık tutkunları ise sabahın ilk saatlerinden itibaren kıyıdan oltalarını denize atarak kısmetlerini bekledi. İlçeyi ziyaret eden "Amadea" isimli kruvaziyerden inen yabancı turistler de sıcak havanın tadına ortak oldu. Yolcular, yat limanındaki restoranlarda oturarak açık havada yemek yiyip soğuk içecekler içti.

Bu arada, Marmaris Belediyesinden yapılan açıklamada, ilçeye son bir haftada metrekare başına 380 kilogram yağış düştüğü bildirildi. Alınan önlemler sayesinde şiddetli yağışlarda Marmaris altyapısının sınavı başarıyla geçtiği kaydedildi.

 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler