YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İki arkadaş gaz kurbanı
İki arkadaş gaz kurbanı
14 Ocak 2010 17:21
İnşaat işçisi iki arkadaş, tüpten sızan gazdan zehirlenerek öldü.

Bursa'nın merkez Yıldırım ilçesinde, bir süre önce yaşadıkları yeri su basması nedeniyle aynı sokaktaki başka bir eve taşınan iki inşaat işçisi, ölü bulundu.

Elde edinilen bilgilere göre, inşaat işçileri Habib Ayışık (43) ve Necati Kuru'nun (34), Zümrütevler Mahallesi İkinci Bahtiyar Sokak'taki evlerini yaklaşık 15 gün önce su bastı.

Evin kullanılamaz hale geldiğini öğrenen Ayışık'ın arkadaşı Mehmet Ali Şimşir, işçilere aynı sokakta boş durumda bulunan bodrum katındaki dairesine geçmelerini teklif ederek, karşılığında ise para talep etmeyeceğini söyledi.

Şimşir, eve taşınan Habib Ayışık ve arkadaşı Necati Kuru'dan uzun süre haber alamayınca kontrol etmeye gitti. Evin kapısına gelen Şimşir, kötü bir koku olduğunu fark etti ve durumu polise bildirdi.

Camı kırarak eve giren polis memurları, iki inşaat işçisinin cansız bedenlerini buldu. İlk belirlemelere göre, işçilerin tencereden taşan suyun söndürdüğü tüpten sızan gazdan zehirlenerek öldüğü tespit edildi. İşçilerin cesedi, kesin ölüm nedenlerinin belirlenmesi için Bursa Adli Tıp Kurumu morguna gönderildi.

Bu arada, yaşamını yitiren Habib Ayışık'ın bir süre önce eşinden ayrıldığı, Necati Kuru'nun ise bekar olduğu öğrenildi.

Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor. AA
 

yeğeni
 // selim aydın
necati abi hakkını helal et.....
15 Ocak 2010 13:26
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler