YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İki aile arasında silahlı çatışma
İki aile arasında silahlı çatışma
04 Eylül 2011 23:38
Şanlıurfa'da arazi anlaşmazlığı nedeniyle iki aile arasında çıkan kavga silahlı çatışmaya dönüştü. Olayda 10 kişi yaralandı.

Şanlıurfa'da, akraba iki aile arasında arazi anlaşmazlığından dolayı çıkan kavga, silahlı çatışmaya dönüştü. İki ailenin de birbirine tabanca ve tüfeklerle saldırdığı kavgada, 1'i ağır 10 kişi yaralandı.   

Olay, saat 18.00 sıralarında merkeze bağlı Koruk Ezen köyünde meydana geldi. Aralarında arazi anlaşmazlığından dolayı husumet bulunan iki kardeş tartışmaya başladı. Kısa sürede büyüyen tartışma, her iki aile mensuplarının yakınlarını da çağırması ile büyüyerek silahlı kavgaya dönüştü. Birbirine tabanca ve av tüfekleri ile ateş eden akraba ailelerinin kavgası, ihbar üzerine köye gelen jandarmanın müdahalesi ile sonlandırıldı. Kavga sırasında tabanca mermisi ve tüfek saçmalarına hedef olarak yaralanan 10
kişi, otomobillerle Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü.   

Çok sayıda jandarmanın gönderildiği köyde güvenlik önlemleri üst seviyeye çıkarılırken, yaralanan her iki aile fertleri ise, Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirildi. Çatışmayı duyan iki ailenin çok sayıda yakını da yaralıların getirildiği hastanenin acil servisine akın etti. Yaralılarla ilgili bilgi almak isteyen yakınları, bu sırada olayla ilgili olarak birbirini suçlayarak tartışmaya başladı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine, hastaneye çok sayıda polis takviye olarak gönderildi.

Takviye güçlerin gelişinin ardından yaralanan iki aile mensupları farklı hastanelere gönderildi. Bu sırada baygınlık geçiren bazı kadınlara acil serviste müdahale edildi. İki ailenin kavgası bu sırada hastane bahçesinde toplanan onlarca kişi tarafından da meraklı gözlerle izlendi. 

10 kişinin yaralandığı kavga sonrası yaralıların tedavisinin sürdüğü hastaneler ile olayın meydana geldiği köyde güvenlik güçlerinin aldığı önlemler devam ediyor.

iha

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler