YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İHH Sakarya'da 2 bin kişiye iftar verdi
İHH Sakarya'da 2 bin kişiye iftar verdi
03 Temmuz 2016 00:09
İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı, "Ramazan ın her günü farklı bir ilde iftar " sloganıyla başlattığı organizasyon kapsamında, iftar tırıyla Sakarya'da 2 bin kişiye iftar verdi.

Kent Meydanı'nda düzenleneniftar programında, kentteki sığınmacılar ile vatandaşlar bir araya geldi.

İHH Sakarya İnsani Yardım Derneği Başkanı Sebahattin Aydın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Kardeşliği hisset" sloganı ile yola çıktıklarını, bu anlamda gezici aşevinin Türkiye'de 23 ilde iftar verdiğini söyledi.

Her ilde yaklaşık 2 bin kişini iftar programına katıldığını dile getiren Aydın, "Toplamda 50 binin üzerinde vatandaşımıza iftar verdik. Ramazan boyunca Türkiye içerisinde 40 bin aileye kumanya dağıttık. Sakarya'da da yaklaşık bin 500 aileye kumanya dağıtımımız oldu. Onun dışında 135 ülkede kumanya dağıtımı gerçekleşti ve 70 bin yetime bayramlık kıyafet dağıtımı oldu. Sakarya'da 550 yetim, 50'de yetim olmayan aileye bayramlık dağıttık. Bunun dışında ciddi manada fitre ve zekat dağıtımı söz konusu oldu." diye konuştu.

Aydın, Suriye'ye de 3 tır insani yardım malzemesi gönderdiklerini ve bin civarında aileye kumanya ulaştırdıklarını sözlerini ekledi.

 

AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler