YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İhbar hattını arayıp 171 kaçağı yakalattı
İhbar hattını arayıp 171 kaçağı yakalattı
02 Mayıs 2015 23:04
Mersin açıklarında, Suriye uyruklu bir kaçağın telefonla yardım talep etmesi üzerine sahil güvenlik ekiplerinin balıkçı teknesine düzenlediği operasyonda 171 kaçak yakalandı.

Sahil Güvenlik Akdeniz Bölge Komutanlığı ekipleri, Suriye uyruklu bir kişinin kendilerini arayıp yardım istemesi üzerine Mersin açıklarında, balıkçı teknesine düzenledikleri operasyonda, 171 kaçak ile onlara yardım ve yataklık ettiği ileri sürülen 3 kişiyi yakaladı.

Alınan bilgiye göre, ALO-158 sahil güvenlik ihbar hattını arayan ve Türkçe bilmeyen Suriye uyruklu bir kişinin yardım talep etmesi üzerine Sahil Güvenlik Akdeniz Bölge Komutanlığı ekipleri, ani müdahale botu ve kontrol botlarını, çağrının alındığı yer olan Mersin Limanı açıklarına yönlendirildi.

Mersin Limanı 3 mil açıklarında bir balıkçı teknesi üzerinde çok sayıda Suriye uyruklu kaçağın tespit edilmesi üzerine operasyon düzenlendi.

Operasyonda 32'si kadın, 2'si bedensel engelli ve 55 çocuk olmak üzere toplam 171 kaçak ile 1 Türk vatandaşı, 2 Suriye uyruklu kaçak yakalanarak Mersin Limanı'na getirildi.

Limanda kaçaklara yiyecek ikram edilirken, bir hamile kadın ile kalp rahatsızlığı olan bir kişiye 112 Acil Servis ekipleri müdahale etti. 

Yakalanan kaçaklar, işlemlerinin ardından Mersin Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şubesine gönderildi.


AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler