YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İhbar asılsız mı?
Sivas E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda bir mahkumun yazdığı iddia edilen mektup, soruşturmayı yürüten Kayseri Emniyet Müdürlüğünü de harekete geçirdi.
İhbar asılsız mı?
01 Ekim 2010 / 17:19 Güncelleme: 01 Ekim 2010 / 17:24

Kayseri'de Ramazan Bayramı'nda şeker toplamaya çıktıktan sonra kaybolan çocukların organ mafyası tarafından kaçırıldığının iddia edildiği cezaevinden yazılan mektupla ilgili olarak, soruşturmayı yürüten Kayseri Emniyet Müdürlüğünden özel bir ekip Sivas'a geldi.

Kayseri Emniyet Müdürlüğünden 2 polis, Sivas Cumhuriyet Başsavcılığına gelerek, mektupla ilgili soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı ile görüştü. Cumhuriyet Savcısı'nın, ekip ile mektubu yazdığı tespit edilen N.A. adlı mahkumun ifadesini aldığı öğrenildi.

Kaybolan çocuklardan Ahmet Tuna Tekin (9) ile kız kardeşi Dilruba Tekin'in (6) babası Hamza Tekin de savcının odasında özel ekiple birlikte yer aldı. Kayseri'den gelen polis ekibi, daha sonra adliyeden ayrıldı.

İHBAR ASILSIZ MI?

Hamza Tekin adliye çıkışında yaptığı açıklamada, mektubu yazdığı iddia edilen mahkumun yaklaşık 1,5 saat savcıya ifade verdiğini belirterek, ''Neler söylediğini ben duymadım ama Kayseri'den gelen ekip asılsız çıkacağını söyledi'' diye konuştu.

3 ÇOCUĞUN KAYBOLMASI


Kayseri'nin Talas ilçesinde, 9 yaşındaki Ahmet Tuna Tekin, 6 yaşındaki kız kardeşi Dilruba Tekin ile aynı mahalleden arkadaşları 11 yaşındaki Türkan Ay, 21 Eylül 2009'da Ramazan Bayramı'nın 2. günü şeker toplamak için evlerinden ayrılmış, ancak geri dönmemişti. Polis ekiplerince Talas ilçesinde ve Kayseri kent merkeziyle çevre ilçelerde, jandarma ekiplerince de açık arazilerde yapılan arama çalışmalarından sonuç alınamamıştı.

Arama çalışmaları sürerken Sivas E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda bir mahkumun yazdığı iddia edilen mektupta çocukların organ mafyası tarafından kaçırıldığı öne sürülmüştü. AA

dikkate alın
 // faruk
sedece diyecegim sizlere bu çocuklar kaç aya olmuş kayboldugu peki halen birşey bulamadılar pe ki bu çocuklar bı bakanın üst rütbrli askerin valinin emniyet mudürünün cocukları olsa idi ortalık nasıl aya kalkar dı hiç düşündünüz mü ama ülkemiz de siz de bunun farkındasınız insanlarımıza 2 ci sınıf 3 sınıf muamele yapılıyor çok açık ver gerçek bir şey aile fazla bi geliri yok lar ama biraz paran var sa bak bakayım o cocuklar nasıl bulunuyor ülkemizde li...
01 Ekim 2010 19:53
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler