YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Iğdır'da 534 bin paket kaçak sigara yakalandı
Iğdır'da 534 bin paket kaçak sigara yakalandı
14 Eylül 2014 10:00
Iğdır polisinin düzenlediği kaçakçılık operasyonunda, durdurulan tırda yapılan aramada 534 bin paket kaçak sigara yakalandı.

Alınan bilgiye göre, kent genelinde kaçakçılığa yönelik çalışma başlatan Iğdır Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü ekipleri, Ağrı'nın Doğubeyazıt ilçesinden İstanbul'a kaçak sigara götürüleceği bilgisine ulaştı. Bunun üzerine harekete geçen emniyet ekipleri, kentin giriş ve çıkışlarında kontrol noktaları kurdu.

Iğdır Emniyet Müdürü Yüksel Babal tarafından yürütülen operasyon kapsamında durdurulan bir tırın sahte mühürle mühürlendiğini belirleyen polisler, tırı emniyet binasının bahçesine çekti. Cumhuriyet savcılığından gerekli izinlerin alınmasının ardından kapakları açılan tırdan, piyasa değeri yaklaşık 5 milyon lira olan karton ve çuvallar içinde toplam 534 bin paket gümrük kaçağı sigara bulundu.

Sigaraları tırdan indirmeye başlayan emniyet ekipleri, sayının fazla olması nedeniyle hamal tuttu. Tutulan hamallar sayesinde el arabalarına yüklenen sigaralar bu şekilde taşınabildi. Yakalanan sigara miktarının, kent tarihinde yapılan operasyonlar arasında bir seferde en fazla sigara yakalanan operasyon olduğu öğrenildi. Olaya ilişkin tır şoförü gözaltına alındı. 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler