YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Iğdır’da 500 polisle huzur operasyonu
Iğdır’da 500 polisle huzur operasyonu
26 Aralık 2015 21:29
Iğdır’da, 500 polisin katılımı gerçekleştirilen ‘Huzur 76 Operasyonu’nda kenttin dört yanında asayiş ve trafik uygulaması gerçekleştirildi.

Iğdır Emniyet Müdürlüğünce 500 polisin katılımı ile gerçekleştirilen "Huzur 76 Operasyonu" kapsamsında kentte ki işletmelerde ve yol kontrollerinde aramalar yapıldı, kimlik kontrolleri yapıldı.
Iğdır Emniyet Müdür Yüksel Babal’ın yönettiği “Huzur 76 Operasyonu”nda kentin giriş ve çıkışlarında yol uygulaması yapıldı; oteller, park ve kahvehaneler, çeşitli işyerleri ile araç kontrol ve sorgularında ruhsatsız silahlarlar ele geçirildi, aranan 8 şahıs gözaltına alındı.

Iğdır genelinde polisin sorumlu olduğu alanlarda sık sık yapılması planlanacağı belirtilen “Huzur 76 Operasyonu”nda 170 araç denetlendi; bu araçlardan 33’üne idari para cezası kesildi, evrakları eksik 15 araç da trafikten men edildi. Yine uygulamada 800 kişiye kimlik sorgusu yapıldı, yapılan sorgularda araması bulunan 8 şüpheli gözaltına alındı. Öte yandan araç ve işyerlerinde yapılan aramalarda 1 ruhsatsız tabanca, 1 kuru sıkı tabanca, 2 adet av tüfeği, bu silahlara ait mühimmat ve çeşitli adetlerde kesici aletler ele geçirildi.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler