YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İğdenin dibinde kaçak sigara
İğdenin dibinde kaçak sigara
09 Ekim 2010 22:49
Polis, bir iğde ağacının dibinde 13 çuval gümrük kaçağı sigara ele geçirdi.

Sivas'ta, arazide şüpheli çuvallar bulunduğu yönündeki ihbarın ardından alarma geçen polis, bir iğde ağacının dibinde 13 çuval gümrük kaçağı sigara ele geçirdi.

Danişmentgazi Mahallesi 1. Kümeevler ile Polis Lojmanları arasındaki yolun üzerindeki bir iğde ağacının dibinde akşam saatlerinde yan yana dizili çuvallar gören vatandaşlar, durumu polise ihbar etti.

Çuvalların şüpheli paket olabileceği ihmali üzerine bölgeye karakol ekibinin yanı sıra Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler de sevk edildi. Bomba imha uzmanınca da güvenli bir şekilde kontrol edildiği öğrenilen 13 çuvaldan, gümrük kaçağı sigara çıktı. Bunun üzerine bölgeye Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler geldi.

Sivas-Ankara karayolunun yaklaşık 200 metre uzağındaki arazide yol kenarına bırakılan çuvallar, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü ile olay yeri inceleme ekiplerinin çalışmalarını tamamlamasının ardından, polis ekiplerince sağanak yağış altında kapalı kasa kamyonete yüklenerek emniyete götürüldü. Kaçak sigaralarla ilgili çalışma başlatan polis ekiplerinin, olayla ilgili bazı kişileri gözaltına aldığı öğrenildi.

Zanlıların, güzergahta uygulama yapan ekiplere yakalanma korkusuyla Sivas-Ankara karayolundan araçla araziye saparak, gümrük kaçağı sigaraları araziye bırakıp kaçtıkları tahmin ediliyor. AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler