YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"İftardan Sahura" Gazze için toplandılar
"İftardan Sahura" Gazze için toplandılar
23 Temmuz 2014 23:35
Anadolu Gençlik Derneği üyeleri "İftardan Sahura" Gazze için toplandı.

Anadolu Gençlik Derneği Ankara Şube Başkanı Hasan Karaman, İsrail'in Gazze'ye saldırılarına karşı düzenlenen protestoda, İsrail ile yapılmış anlaşmaların iptal edilmesi ve Kürecik Radar Üssü'nün kapatılması çağrısında bulundu.

Anadolu Gençlik Derneğinin Abdi İpekçi Parkı'nda düzenlediği "İftardan Sahura Gazze" adlı etkinlikte konuşan Karaman, "Dualarımız mazlum coğrafyalarda emperyalistler ve işbirlikçileri tarafından akıtılan kanın son bulması içindir" dedi. "Mezhepçiliğin emperyalizmin tuzağı" olduğunu vurgulayan Karaman, "Tüm Müslümanların Allah'tan başka sığınılacak bir merci aramamaları için dua ettiklerini" söyledi.

Karaman, şunları kaydetti:

"Alemlerin Rabbine hamdolsun ki biz bu zamana kadar Müslümanların lehine tek bir karar almamış Birleşmiş Milletler'den, bu zamana kadar Müslümanların lehine tek bir kurşun atmamış NATO'dan medet ummuyoruz. Biz kurtuluşu ABD limanına demir atmakta görmüyoruz. Biz geleceğimizi Avrupa Birliği limanına demir atmakta görmüyoruz. Bir Müslüman ülke eğer ABD'ye teslim olmuşsa mazlumlara kol kanat geremez."

"İsrail'in bir terör örgütü olduğunu" ifade eden Karaman, "ABD ile müttefik olan, topraklarında ABD askeri, üssü bulunduran İslam ülkelerinin hiçbirinin İsrail'den hesap sormaya muktedir olmadığını" söyledi.

Karaman, "Herkes biliyor, herkes şahit ki, telefon diplomasisiyle, lanet okumayla, kınamayla zulüm bitmiyor. İsrail yaptırımdan anlar. İsrail güçten anlar. Allah için yırtın İsrail ile yapılmış anlaşmaları, Allah için kapatın Kürecik Radar Üssü'nü, Allah için durdurun petrol sevkıyatını" diye konuştu.

İsrail'in saldırılarını protesto etmek için parkta iftar yapan grup, teravih namazının ardından Gazze'de hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kıldı.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler