YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İETT şoförünü bıçakladılar
İETT şoförünü bıçakladılar
12 Mart 2013 08:25
İstanbul’un Kadıköy ilçesinde bir İETT şoförü, durakta çıkan tartışma sonucu bıçaklanarak yaralandı.

Olay, akşam saat 19.30 sıralarında Rıhtım’daki İETT Hareket Amirliği’nde meydana geldi. İddiaya göre, Kadıköy-Çekmeköy seferini yapan İstanbul Ulaşım A.Ş.’ye bağlı İETT şoförü Sabri Gül, otobüs duraklarına girerken yolcu minibüsünün şoförü ile tartıştı. Çıkan tartışma kısa sürede büyüyerek kavgaya dönüştü. Yolcuların gözleri önünde meydana gelen olayda henüz ismi tespit edilemeyen minibüs sürücüsü yanında taşıdığı bıçakla belediye otobüsünün sürücüsü Sabri Gül’e saldırdı. Bacağından ve kalçasından aldığı üç bıçak darbesiyle yere yığılan Gül, hareket amirliğindeki diğer sürücüler tarafından olay yerine çağrılan ambulans ile Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi.

İETT şoförüne bıçakla saldırarak yaralayan minibüs sürücüsü ise olay yerinden kaçarak izini kaybettirdi.

Diğer yandan Kadıköy Rıhtım’da bulunan İETT Hareket Amirliği’ndeki sürücüler, arkadaşlarına yönelik bıçaklı saldırıya tepki gösterdi. İsim vermek istemeyen sürücüler, can güvenliklerinin olmadığını ifade etti.

Öte yandan hastane kaynakları, üç bıçak darbesi ile bacağından ve kalçasından yaralanan Sabri Gül’ün hayati tehlikesinin bulunmadığını duyurdu. Polis, saldırgan minibüs sürücüsünün yakalanması için geniş çaplı soruşturma başlattı.

Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler