YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İDO'dan bayram yoğunluğuna önlem
İDO'dan bayram yoğunluğuna önlem
02 Temmuz 2015 16:02
İDO, Ramazan Bayramı’nda, 4 gün boyunca özel bayram tarifesi uygulayacak.

Eskihisar-Topçular araba vapuru hattında doldur-boşalt yöntemiyle gece gündüz kesintisiz hizmet verecek olan İDO, dış hat hızlı feribot seferlerinde de şimdiden 27 ek sefer açıkladı.

Bayram ve tatil dönemlerinde, karayolunun trafiğinden, stres ve gürültüsünden uzak, hızlı ve konforlu seyahat avantajı sağlayan İDO (İstanbul Deniz Otobüsleri), bu Ramazan Bayramı’nda da yolcularının yüzünü güldürüyor.

Bayram tatili boyunca oluşacak yoğunluğa karşı, yolcularının mağduriyet yaşamaması için seferberlik ilan eden İDO, bu 4 gün için, hızlı feribot ve deniz otobüsü dış hatlarında tam 544 seferi hizmete sunuyor.

İDO’nun tüm hatlarına bakıldığında, bu 4 günlük sürede hızlı feribot hatlarında 331, deniz otobüsü dış hatlarında 213, deniz otobüsü iç hatlarında 232 ve araba vapuru hatlarında 2 bin 97 adet olmak üzere, toplam 2 bin 873 seferi gerçekleşecek. İDO, 4 gün boyunca tüm seferlerde 2 milyon 600 bin yolcu ve yaklaşık 200 bin araç taşıma kapasitesi ile önemli bir rekora imza atacak.

27 ek sefer

Ramazan Bayramı dolayısıyla tarifeli seferler yanında ek seferler de koyan İDO, Yenikapı-Bursa Hızlı Feribot hattında 6, Yenikapı-Bandırma Hızlı Feribot hattında 3, Yenikapı-Yalova Hızlı Feribot hattında 8 ve Pendik-Yalova Hızlı Feribot hattında 10 adet olmak üzere, 27 ek seferini şimdiden açıkladı. Yoğunlukla birlikte ek seferler de artmaya devam edecek. 15 Temmuz Çarşamba’yı 16 Temmuz Perşembe’ye bağlayan gece Yenikapı-Yalova hattında 2 saat, Pendik-Yalova hattında ise 1 saat aralıkla 24 saat hizmet verilecek.

İDO, 17-18-19 Temmuz tarihlerinde deniz otobüsü iç hatlarda hafta sonu ve tatil günleri tarifesi, Sirkeci-Harem araba vapuru hattında ise Pazar tarifesi uygulayacak.

İDO’nun hızlı feribot ve deniz otobüsü dış hat seferlerinin yanı sıra, özellikle 24 saat doldur-boşalt yöntemiyle çalışacak Eskihisar-Topçular araba vapuru seferleri de, bayram seyahatlerinin en önemli adreslerinden biri olacak. İDO’nun araba vapuru seferleri, özellikle Körfez geçişini otomobilleriyle yapanlar için çok önemli zaman ve yakıt tasarrufu sağlıyor.

Ramazan Bayramı dolayısıyla seyahate çıkacaklar için, trafik çilesinden uzak, konforlu, hızlı ve güvenli ulaşımın adresi yine İDO olacak. 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler