YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İdil'den acı haber: 2 polisimiz şehit oldu
İdil’ de bombalı saldırıda; 2 polis şehit oldu, 6 güvenlik görevlisi yaralandı.
İdil'den acı haber: 2 polisimiz şehit oldu
08 Mart 2016 / 14:53 Güncelleme: 08 Mart 2016 / 16:09

Olay bugün öğleden sonra hendek ve barikatların kapatılması, PKK'lıların etkisiz hale getirilmesi için operasyonların sürdüğü Turgut Özal Mahallesi'nde meydana geldi. Güvenlik güçleri örgütün dağ kadrosundan geldiğini belirlediği 4 PKK'lıyı bir evde sıkıştırıp, 'teslim ol' çağrısında bulundu.

PKK'lıların çağrıya ateşle karşılık vermesi üzerine çatışma çıktı. Çatışmada evde bulunan 4 PKK'lı etkisiz hale getirilirken, diğer evlerde gizlenen PKK'lıların roketatar ve uzun namlulu silahlarla açtığı ilk ateşte 2 özel harekat polisi şehit oldu, 6 polis de yaralandı.

12 PKK'LI ÖLÜ

Bölgeye takviye birlikler sevk edilerek PKK'lıları etkisiz hale getirmek için geniş çaplı operasyon başlatıldı ve 8 PKK'lı daha etkisiz hale getirildi. Bu çatışmada ölü ele geçirilen PKK'lı sayısı 12'ye çıktı. Öldürülen PKK'lılar arasında örgütün dağ kadrosundan gelen aralarında üst düzey yöneticilerin de bulunduğu belirtildi.

YARALI POLİSLER ŞIRNAK'TA

Çatışmada PKK'lıların roketatar ve uzun namlulu silahlarla açtığı ateşte yaralanan özel harekatçı 6 polis memuru ilk tedavileri İdil Devlet Hastanesi'nde yapıldıktan sonra helikopterle Şırnak Asker Hastanesi'ne sevk edildi. 

Yaralı polis memurlarının hayati tehlikelerinin bulunmadığı öğrenildi.

sokak ve ev aramalarında...!!!
 // Muhafız
Tarafından imha edilmesi gerekir.Kafanıza göre kimse EYP ve BUBİ tuzaklarını imha etmeye kalkmayın.Ev ve sokak aramalarında mutlaka çevreden gelebilecek ateşlere anında karşılık verebilmek için emniyet unsurlarının ve ateş destek unsurlarının öncelikle çevrenin emniyetinin alması ve çevreye yayılması lazım,bu ev ve sokak arama eğitimlerinin daha sıkı yapılması,EYP ve BUBİ tuzaklarına karşı alınacak emniyet tedbirleri eğitimininde daha sıkı yapılması gerekir,çatışma esnasında görerek ateş etmek g...
08 Mart 2016 Salı 17:29
sokak ve ev aramalarında...!!!
 // Muhafız
PÖH(polis özel harekat)deki arkadaşlar;sokak ve ev aramaları arazi aramalarına benzemez,ev ve sokak aramasını yapmadan önce arama yapılacak noktanın çevresi emniyet unsuru tarafından emniyete alınıp,ateş destek unsurlarının çevreye yerleşmesi ve daha sonra arama unsurlarının arama yapılacak noktanın aramasının yapılması gerekir.Arama esnasında dikkat edilecek en önemli husus,EYP ve BUBİ tuzaklarıdır.EYP ve BUBİ tuzağı tespit edildiği anda onun işaretlenip,uzmanlarına haber verip uzmanlar ...
08 Mart 2016 Salı 17:18
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler