YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
İdil'de 3 okul teröristlerce ateşe verildi
İdil'de 3 okul teröristlerce ateşe verildi
31 Ocak 2016 22:14
Şırnak'ın İdil ilçesinde 3 okul, teröristlerce benzin dökülerek ateşe verildi. Teröristler, itfaiye akiplerini de tehdit ederek yangına müdahale etmesini engelledi.

Terör örgütü PKK mensubu bir grup, dün Turgut Özal Mahallesi'ndeki Atatürk İlkokulu ve Yeni Mahalle'deki İdil Anadolu Lisesini ateşe verdi. Teröristler bugün de Turgut Özal Mahallesi'ndeki Cumhuriyet İlkokulunu benzin dökerek yaktı.

Yangına müdahale etmek isteyen itfaiye aracının dün barikatlar nedeniyle olay yerine gidemediği, bugün ise Cumhuriyet İlköğretim Okulu'ndaki yangına müdahale etmek isteyen ekibin teröristlerce tehdit edildiği ve yangına müdahale edilemediği öğrenildi. Söz konusu okullarda hasar oluştu.

Güvenlik güçleri, kaçan teröristlerin yakalanması için operasyon başlattı.


AA

Değişen ne oldu
 // Murtaza
Bugün pkk daha hala rahat bir şekilde eylemlerine devam ediyorsa, demekki biryerlerde sıkıntı var....
01 Şubat 2016 07:24
Bu yakılan okullara neden Sesiniz çıkmıyor???!!!
 // Muhafız
Ey pkk terör örgütüne sinsice destek veren akademisyen bozuntuları;bu pkk terör örgütü tarafından yakılan bu yavrucakların okulları içinde bildiri yayınlamayı düşünüyor musunuz???!!!Yada Çınar 'da ŞEHİT edilen yavrucaklar için,yada karne günü yavrucakların okullarına bomba atılarak 5 masum yaralanan yavrucaklar için de bildiri yayınlamayı düşünüyor musunuz?artık masum çocukların hunharca katledilmemesi ve okullarının bir daha yakılmaması için bildiri yayınlamayı düşünüyor musunuz???!!!...
31 Ocak 2016 Pazar 22:58
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler